משפחה

אלירוקומאב מפחית הסיכון ל-MACE חוזר ותמותה עם תועלת מוחלטת גדולה יותר בתת-הקבוצה עם היסטוריה של MI

רקע: לאחר תסמונת כלילית חריפה (ACS) מטופלים עם היסטוריה של אוטם שריר הלב (MI) עלולים להיות בסיכון גבוה במיוחד לאירועים קרדיווסקולריים מג’ורים (MACE)  נוספים ואף ולתמותה. תת אנליזה של מחקר ה ODYSSEY OUTCOMES  בחנה את ההשפעות של מעכב PCSK9 אלירוקומאב במטופלים לאחר ACS בשנה האחרונה בהתאם להיסטוריה של MI.

 

שיטות: ניסוי ODYSSEY OUTCOMES השווה אלירוקומאב עם פלצבו, החל מחודש עד 12 חודשים לאחר ACS  עם חציון מעקב של 2.8 שנים. תוצאת ה-MACE העיקרית כללה מוות ממחלת לב כלילית, אוטם שריר הלב שאינו קטלני, שבץ איסכמי קטלני או שאינו קטלני, ואשפוז בשל תעוקת חזה בלתי יציבה. מתוך 18,924 מטופלים, 3,633 (19.2%) היו עם היסטוריה של MI  קודם

 

תוצאות: מטופלים עם MI קודם היו מבוגרים יותר, יותר מהם היו גברים, והם היו בעלי יותר גורמי סיכון קרדיווסקולריים ואירועים קודמים.

עם פלצבו, הסיכון לMACE  ולתמותה לאחר 4 שנים היו גבוהים יותר בקרב אלו עם היסטוריה של MI לעומת אלו ללא MI קודם (20.5% לעומת 8.9% P<0.001 לMACE  ו 7.4& לעומת 3.4% P<0.001 לתמותה).

אלירוקומאב הפחית את הסיכון לאירועים ללא קשר לנוכחות או היעדר היסטוריה של MI  (עבור MACE  ה Hazard ratio המנורמל היה 0.9, P-interaction = 0.34 ; עבור תמותה ratio Hazard המנורמל היה 0.84, P-interaction = 0.81). יחד עם זאת הערכות של הפחתות הסיכון המוחלטות עם אלירוקומאב היו גדולות יותר מבחינה מספרית בחולים עם היסטוריה של MI לעומת חולים ללא היסטוריה של MI  (עבור MACE 1.91% לעומת 1.42%; עבור תמותה  1.35% לעומת 0.41% (

 

מסקנות: היסטוריה קודמת של אוטם שריר הלב מציבה מטופלים עם ACS  בסיכון גבוה לMACE  חוזר ולתמותה. אלירוקומאב הפחיתה את הסיכונים היחסיים לMACE  והן לתמותה באופן עקבי במטופלים עם או ללא היסטוריה ל MI, עם תועלת מוחלטת גדולה יותר מבחינה מספרית בתת-הקבוצה עם היסטוריה של MI

 

 

Alirocumab and Cardiovascular Outcomes in Patients with Previous Myocardial Infarction: Prespecified Sub-analysis from ODYSSEY OUTCOMES: Chiang CE et al., Can J Cardiol. 2022 May 26: S0828-282X (22)00337-3.

 

פראלואנט מיועדת לטיפול במבוגרים עם רמות כולסטרול גבוהות בדם (הסובלים מהיפרכולסטרולמיה ראשונית [משפחתית הטרוזיגוטית או לא משפחתית] או דיסליפידמיה מעורבת) בשילוב עם תזונה מותאמת וכן לטיפול במבוגרים עם רמות כולסטרול גבוהות בדם ועם מחלה קרדיווסקולרית על מנת להפחית את הסיכון הקרדיווסקולרי. היא ניתנת בשילוב עם תרופה מקבוצת הסטטינים או בשילוב עם תרופה מקבוצת הסטטינים ותרופות נוספות להורדת רמות שומנים בדם,  במטופלים בהם המינון המקסימאלי הנסבל של תרופה מקבוצת הסטטינים אינו מוריד את רמות הכולסטרול בדם בצורה מספקת  או כטיפול יחיד (פראלואנט בלבד) או בשילוב עם תרופות נוספות להורדת רמות שומנים בדם במטופלים בהם תרופות מקבוצת הסטטינים לא נסבלות או לא ניתן להשתמש בהן.

 

 

Please refer to the updated physician prescribing information as approved / updated in accordance

with the instructions of the Ministry of Health

Praluent 75 mg or Praluent 150 mg

 Each 1 ml single-use pre-filled pen/syringe contains 75 mg or 150 mg alirocumab

שם בעל הרישום: סאנופי-אוונטיס ישראל בע”מ

MAT-IL-2200463-June-2022-V1

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים