משפחה

בשל מצב החירום, לא יאכף סימון מדבקות סמל המזון האדום או סימון בעברית של מיכלי מים מינרליים (משרד הבריאות)

דוברות משרד הבריאות הודיעה ביום חמישי (26/10) כי על מנת לאפשר אספקה רציפה של מזון לישראל, לא יאכף סימון מדבקות סמל המזון האדום וכן, לא יאכף סימון בעברית של מכלי מים מינרליים. להלן הודעת המשרד, לפיה ההוראות הבאות חלות בשעת חירום זו בלבד:

1. אי הפעלת סמכויות אכיפה מנהליות בעניין סימון בעברית של מכלי מים מינרליים ומי מעיין – כך שייתכן ויימצאו בדרכי השיווק מכלי מים מינרלים ומי מעיין ללא סימון בעברית. מוצרים אלו יסומנו באנגלית (כפי שהם משווקים באירופה) ויעמדו בכל דרישות והוראות החוק הכוללים תנאים להבטחת בטיחותו ואיכותו של המוצר, מלבד סימון בעברית, זאת בכפוף לתנאים המפורטים בהוראה. כמו בשגרה, בעת הכנת תרכובת מזון לתינוקות ופעוטות (תמ”ל) יש להרתיח את כל סוגי המים (לרבות מים המינרלים ומי מעיין) בטרם ההכנה.

2. אי הפעלת סמכויות אכיפה מנהליות בעניין הדבקת מדבקות סמל המזון האדום – כך שייתכן וייצאו בדרכי השיווק מוצרי מזון שהיו אמורים להיות מסומנים בסמלים אדומים, ללא סימון זה. טבלת הערכים התזונתיים תופיע על תוית המוצר ללא שינוי. גם בעת זו, משרד הבריאות ממליץ לצמצם צריכת מזונות עתירי שומן, סוכר ומלח.

בעקבות הודעות אלו יתכן ויימצאו על המדף מוצרים מאותו סוג, כאשר חלקם מסומנים וחלקם אינם מסומנים בסמלים אדומים ו/או מים המסומנים בשפה האנגלית והעברית. לעניין המים – במידה ונתקלתם במוצר פגום, ניתן להגיש לשירות המזון, משרד הבריאות תלונה בלינק הבא: https://www.gov.il/he/service/petitions_and_complaints_regarding_food
מידע נוסף ניתן למצוא באתר שירות המזון הארצי.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

הנך גולש/ת באתר כאורח/ת.

במידה והנך מנוי את/ה מוזמן/ת לבצע כניסה מזוהה וליהנות מגישה לכל התכנים המיועדים למנויים
להמשך גלישה כאורח סגור חלון זה