משפחה

טיפול משלים בקיטרודה משפר הישרדות בחולים עם סרטן כליה בסיכון גבוה (מתוך הודעת חברת Merck)

מתן טיפול משלים ב-Pembrolizumab (קיטרודה) הביא להארכה משמעותית של ההישרדות הכוללת לעומת פלסבו במבוגרים עם סרטן כליה (Renal Cell Carcinoma) לאחר כריתת כליה, עם או ללא הסרה ניתוחית של גרורות, כך על-פי הודעה של חברת Merck. מהממצאים המבוססים על ניתוח ביניים של מחקר KEYNOTE-564 עולה כי אין סוגיות בטיחות חדשות על-רקע הטיפול המשלים בקיטרודה.

ממצאים קודמים של המחקר הראו כי טיפול משלים בקיטרודה האריך משמעותית את משך ההישרדות ללא-מחלה לעומת פלסבו, ממצאים אשר הובילו את מנהל המזון והתרופות האמריקאי לאשר את הטיפול התרופתי למבוגרים עם RCC שעברו כריתת כליה, עם או ללא הסרת גרורות. הטיפול בקיטרודה, בשילוב עם Axitinib, מאושר גם כטיפול קו-ראשון למבוגרים עם RCC מתקדם.

מחקר KEYNOTE-564 הינו מחקר כפל-סמיות שכלל 994 מבוגרים עם RCC בדרגת סיכון בינונית-גבוהה או גבוהה להישנות המחלה לאחר כריתת כליה. החוקרים חילקו באקראי את החולים לקבלת קיטרודה במינון 200 מ”ג דרך הוריד או פלסבו ביום הראשון של כל מחזור בן שלושה שבועות, למשך עד 17 מחזורי טיפול. התוצא העיקרי של המחקר היה שיעורי הישרדות ללא-מחלה ותוצאי סיום משניים כללו את ההישרדות הכוללת ואת בטיחות הטיפול התרופתי.

מהנתונים העדכניים עולה לראשונה כי הטיפול בקיטרודה לווה בשיפור מובהק סטטיסטית בהישרדות, לעומת פלסבו, בחולים עם RCC בסיכון גבוה להישנות לאחר ניתוח והממצאים מצטרפים לעדויות קודמות שתמכו בתועלת הטיפול בהישרדות לא-מחלה, אשר הובילו לאישור משטרי טיפול המבוססים על קיטרודה לטיפול בחולים אלו ברחבי העולם.

החוקרים מסכמים וכותבים כי תוצאות ניתוח הביניים מעידות כי הוספת קיטרודה לטיפול בחולים עם סרטן כליה בסיכון גבוה להישנות מלווה בשיעורי הישרדות כוללת גבוהים יותר, ללא סוגיות בטיחות חדשות על-רקע הטיפול המשלים במעכב PD-1.

מתוך הודעת חברת Merck

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

הנך גולש/ת באתר כאורח/ת.

במידה והנך מנוי את/ה מוזמן/ת לבצע כניסה מזוהה וליהנות מגישה לכל התכנים המיועדים למנויים
להמשך גלישה כאורח סגור חלון זה