טיפול נמרץ

ארגון הבריאות העולמי: אבעבועות קוף אינו מהווה מצב חירום עולמי (מתוך הודעת ה-WHO)

למרות העלייה במספר המקרים במדינות לא-אנדמיות, ההתפרצות הנוכחית של אבעבועות קוף (Monkeypox) אינה מצדיקה הכרזה על מצב חירום בינלאומי (Public Health Emergency of International Concern), כך לדברי ארגון הבריאות העולמי.

הועדה של ארגון הבריאות העולמי הכירה בדחיפות הנוגעת לאירוע וכי מניעת התפשטות נוספת של ההתפרצות דורשת מאמצי תגובה אינטנסיביים. המומחים תמכו במעקב הדוק ובחינת המצב לאחר מספר שבועות, לאחר שיהיה מידע נוסף בנושא, במטרה לקבוע אם חלו שינויים משמעותיים העשויים לתמוך בשינוי המלצה זו.

המומחים הסבירו כי עדויות לעליה בשיעור המקרים במהלך 21 הימים הקרובים, הופעה בקרב עובדי מין, התפשטות חדשות למדינות נוספות, או עדות לעליה בחומרת המחלה, עשויות להביא לשינוי הסטטוס של אבעבועות קוף מהתפרצות למצב חירום בינלאומי. גם עדויות למעבר בין בני אדם וחיות, או זיהומים חדשים בנשים הרות או בילדים עשויים להוביל להכרזה על מצב חירום בינלאומי.

מתחילת חודש מאי דווח על למעל מ-4,000 מקרים של אבעבועות קוף ב-50 מדינות לא-אנדמיות, בעיקר אירופה וצפון אמריקה. ההתפרצות תועדה בעיקר בגברים המקיימים יחסי מין עם גברים, כאשר יחסי מין מהווים את המקור העיקרי להדבקה.

אנשי ארגון הבריאות העולמי הסבירו כי מדובר באיום בריאותי מתפתח אשר מצוי תחת מעקב הדוק ודורש תשומת לב ושיתוף פעולה כעת במטרה לעצור התפשטות נוספת של נגיף אבעבועות קוף.

על-פי הנתונים הזמינים, ברחבי העולם דווח על 4,265 מקרים מאושרים של אבעבועות קוף.

 

מתוך הודעת ה-WHO

 

לידיעה ב-CIDRAP

 

הערת מערכת

המצב בישראל נכון ל-27/6/2022:

סיכום שבועי של אבעבועות הקוף בישראל: משרד הבריאות מעדכן כי עד כה אובחנו 29 גברים כחולים באבעבועות הקוף.

אבעבועות קוף הינה מחלה ויראלית שמתבטאת לרוב בחום, פריחה שלפוחיתית והגדלה של בלוטות לימפה.
משרד הבריאות עוקב אחר המידע בעולם ונמצא בקשר עם רשויות הבריאות במדינות השונות. משרד הבריאות קורא למי שפיתח חום ופריחה שלפוחיתית או היה במגע הדוק עם אדם שיש חשש שהוא חולה באבעבועות קוף לפנות לרופא/ה המטפל/ת. משרד הבריאות יוסיף ויעדכן ככל שיהיה צורך באתר המשרד.  למידע נוסף:  https://www.gov.il/he/Departments/Guides/disease-monkeypox

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים