טכנולוגיות רפואיות

הממשלה תאשר את דרישת שר הבריאות לעמדות שיטור בכל בתי החולים (הודעת משרד הבריאות)

הודעת משרד הבריאות

הממשלה תאשר את דרישת שר הבריאות לעמדות שיטור בכל בתי החולים. הורוביץ: “נמגר את האלימות במערכת הבריאות. לא יהיו פשרות בעניין הזה”

מחר (א’) צפויה לאשר המשלה את הצעת המחליטים שהגיש שר הבריאות ניצן הורוביץ, בשיתוף עם שרי האוצר והבט”פ, להקמת עמדות שיטור בבתי חולים ברחבי הארץ.

שר הבריאות ניצן הורוביץ: “הצוותים הרפואיים שעומדים בחזית ההגנה על הבריאות של כולנו, לא צריכים להתמודד עם ביריונות ואלימות. אחות שעוסקת בהצלת חיים היא לא שוטרת ולא צריכה לחשוש שיכו אותה.

כפי שהתחייבתי, נציב עמדות שוטרים בתוך בתי החולים, שיוכלו להגיב בזמן אמת לכל מקרה אלימות. השוטרים יעסקו באכיפה, והרופאות והרופאים יעסקו ברפואה”.

על פי הצעת ההחלטה, שתובא מחר לאישור הממשלה, שוטרים יוצבו בקביעות ב-28 בתי חולים. ההחלטה כוללת הקצאה של 48 תקני כוח אדם ותקציב הפעלה שנתי בהיקף של כ-20 מיליון שקלים.

עוד הוסיף שר הבריאות הורוביץ: “ההסתה נגד אנשי הבריאות שגברה בתקפות הקורונה, והאלימות נגד הצוותים הרפואיים, הם חלק מאותה הבעיה, ואסור שנשלים עם קיומה. התחייבנו ונבצע: נמגר את האלימות, נגביר את האכיפה וגם את הענישה. לא יהיו פשרות בעניין הזה”.

בתגובה להודעה זו אמר יו”ר ההסתדרות הרפואית, פרופ’ ציון חגי: “אני מבקש לברך בשמי ובשם כל רופאות ורופאי ישראל את שר האוצר אביגדור ליברמן על תקצוב הקמה של עמדות שיטור ב-28 בתי חולים ברחבי הארץ, לרבות הקצאת התקנים הנדרשים לצורך היישום”.

לדברי פרופ’ חגי, מדובר בבשורה חשובה ביותר, שמהווה מפתח קריטי בהתמודדות עם מגפת האלימות במערכת הבריאות.

הממשלה צפויה לאשר בישיבתה השבועית ביום א’ הקרוב את המהלך, שיכלול גם הקצאה של 50 תקני כח אדם ותקציב הפעלה שנתי בהיקף של 20 מיליון שקל, במימון משותף של משרדי האוצר, הבריאות וביטחון הפנים, יחד עם בתי החולים.

כזכור, ההסתדרות הרפואית פתחה ביום חמישי האחרון בשביתת מחאה על רקע מקרי האלימות האחרונים, והבהירה כי ללא שורה של צעדים קונקרטיים ומיידיים מצד הממשלה, הארגון יחריף את צעדיו.

המהלך הנוכחי מצטרף להודעתו של שר המשפטים גדעון סער, שנענה לבקשת הר”י והכריז כי יפעל להחמרת האכיפה וצעדים נוספים כנגד תוקפי צוותים רפואיים, בין היתר באמצעות שינוי חקיקה.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים