ילדים

מנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר מתן מנת בוסטר של החיסון כנגד קורונה של חברת פייזר לילדים בגילאי 5-11 שנים (מתוך הודעת ה-FDA)

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) אישר מתן מנת בוסטר של החיסון של חברת פייזר כנגד נגיף הקורונה לילדים בגילאי 5 עד 11 שנים.

משמעות הרחבת האישור לשימוש חירום הינה כי כעת ילדים יכולים לקבל מנת בוסטר של החיסון לפחות חמישה חודשים לאחר השלמת הסדרה הראשית של שתי מנות החיסון כנגד הנגיף.

למרות שמהעדויות עלה כי במרבית המקרים נגיף הקורונה גורם תחלואה פחות חמורה בילדים לעומת מבוגרים, גל האומיקרון לווה בעליה בשיעור הילדים החולים במחלה, לצד עליה באשפוזים של ילדים וחשש מפני השפעות ארוכות הטווח של הזיהום, גם לאחר מחלה ראשונית קלה.

מחקר עולם-אמיתי שפורסם בכתב העת Morbidity and Mortality Weekly Report בחודש מרץ הראה כי החיסון מגן על ילדים בגילאי 5-11 שנים וחברת פייזר פרסמה את הנתונים לפני חודש מהם עלה כי מנת בוסטר הובילה לעליה של פי 36 בטיטר נוגדנים מנטרלים כנגד וריאנט אומיקרון של נגיף SARS-CoV-2, ללא עדויות לסוגיות בטיחות חדשות.

מנהל המזון והתרופות האמריקאי קבע כי היתרונות האפשריים והידועים של מנת בוסטר אחת של חיסון של חברת פייזר כנגד נגיף הקורונה בילדים בגילאי 5-11 שנים, אשר ניתנה לפחות חמישה חודשים לאחר השלמת הסדרה הראשונית של שתי מנות חיסון, עולים על הסיכונים הידועים והאפשריים של החיסון וכי מנת בוסטר עשויה לספק הגנה מתמשכת מפני הנגיף בקבוצה זו ובילדים גדולים יותר.

ועידת ה-Vaccines and Related Biological Products Advisory Committee של מנהל המזון והתרופות האמריקאי תתכנס במהלך חודש יוני לדון בבקשות השונות מצד חברות פייזר ומודרנה לאישור החיסונים של החברות כנגד נגיף הקורונה בילדים.

לחברת פייזר עדיין יש את החיסון היחיד המאושר לשימוש בארצות הברית בילדים או מתבגרים בכל גיל. חברת מודרנה פנתה בבקשה ל-EUA לאפשר את מתן החיסון לילדים מגיל שישה חודשים. הפניה של החברה לאישור החיסון לילדים באירופה בגילאי 12-17 שנים אשר הוגשה לראשונה ביוני 2021 עדיין בהמתנה לאור חשש מפני מיוקרדיטיס.

מתוך הודעת ה-FDA

לידיעה ב-Healio

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים