חדשות

משחק מחשב חדש עשוי להקל על תסמיני ADHD בילדים (J Atten Disord.)

05/03/2016

 

משחק מחשב חדש לאימון קוגניטיבי, המתבסס על גלי המוח של הילד לשיפור הריכוז, עשוי להפחית תסמינים של הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD או Attention-Deficit/Hyperactivity Disorder), כך טוענים חוקרים מארצות הברית, במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Attention Disorders.

 

מטרת המחקר הייתה לבחון את תוצאות מערכת FFM (Feed Forward Modeling) כהתערבות לא-תרופתית לטיפול בילדים עם ADHD ואת האימון של כשיורים קוגניטיביים לשיפור הישגים אקדמיים.

 

מדובר במחקר אקראי, מבוקר, להשוואת FFM עם התערבות לא-תרופתית. השיפור נקבע על-פי מדדי דירוג של ההורים ושל הרופאים את תסמיני ADHD ועל-בסיס ציונים במבחנים שהשלימו המשתתפים. המשתתפים היו במעקב למשך שלושה חודשים לאחר האימון.

 

מהתוצאות עולה כי בקרב משתתפים בקבוצת ההתערבות תועד שיפור משמעותית במדדי תסמיני ADHD ובהישגים האקדמיים, בעוד שבקבוצת הביקורת לא חל שיפור דומה. השיפור ב-FFM נותר שלושה חודשים לאחר האימון.

 

לאור הממצאים, החוקרים מסכמים וכותבים כי FFM הינה גישה יעילה לטיפול ב-ADHD ושיפור ההישגים האקדמיים. מהנתונים הנוכחיים עולה כי מדובר בטיפול קו-ראשון מבטיח ל-ADHD, תוך שיפור ההישגים האקדמיים.

 

J Atten Disord. Published online January 28, 2016

 

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני