War

Vaccination חיסון

עלייה בתמותת ילדים מהתפרצות מגפות – בשל פערי חיסון (New York Times)

הניו יורק טיימס פרסם בשבוע שעבר תחקיר בו הוא מצביע על עלייה בהתפרצות של מחלות הגורמות בעיקר לתמותת ילדים, ביניהן חצבת, דיפתריה, ופוליו. מהכתבה עולה כי מדובר בהשלכות שנגרמו מהזעזועים שעברו מערכות הבריאות עוד בתקופת הקורונה, בעקבותיהם יותר משישים מליון ילדים לא חוסנו נגד מחלות ילדות סטנדרטיות.

מחקר ישראלי: תסמיני פוסט טראומה שכיחים גם אצל אנשים שלא נחשפו באופן ישיר לאירועי 7 באוקטובר (“הארץ”)

“הארץ” מביא הבוקר ממצאים של מחקר שנערך בישראל בעקבות אירועי ה-7 לאוקטובר, שבחן את התגובה הנפשית לאירועי השבת השחורה: 34% מכלל הנשאלים, שכללו גם אנשים שלא נחשפו לאירועים באופן אישי או היו במעגל קרוב, התאימו לאבחנה משוערת של הפרעת דחק פוסט טראומטית, בעוד שבקרב אלו שאיבדו אדם קרוב או נכחו באירועי השבת השחורה השכיחות קפצה ל-50%.

WAR EMERGENCY

חינוך, הכשרה וחדשנות טכנולוגית – היערכות לאירועים רבי נפגעים באירופה (Eur J Trauma Emerg Surg, CME)

מתוך מגזין 833 של הג’ורנאל קלאב: המאמר מתאר את האתגרים של טריאַז’ באירועים רבי נפגעים, את תוכניות החינוך וההכשרה לניהול מצבים אלה באירופה, ואת החדשנות הטכנולוגית שעשויה לסייע לתגובה מיטבית.

נייר עמדה חדש מתמקד בחשיבות עידוד הפעילות הגופנית והיציאה אל הטבע למען בריאות הציבור – גם בזמן מלחמה

איגוד רופאי בריאות הציבור פרסם היום נייר עמדה חדש שנשלח לשר הבריאות, אוריאל בוסו, ושר החינוך, יואב קיש, המעודד את הציבור בישראל לפעילות גופנית, והתאווררות בטבע, למען שמירה על בריאות הגוף והנפש.

ועדת הבריאות של הכנסת ממשיכה לדון ב”חוק ההמשכיות”, להסדרת שאיבת זרע מנופלים (“הארץ”)

ועדת הבריאות של הכנסת ממשיכה לדון בהצעת חוק, המכונה “חוק ההמשכיות”, להסדרת שאיבת זרע מגברים שמתו, כדי להשתמש בו לצורך הבאת ילדים בעתיד. הדיון נסוב, בין השאר, בשאלה לגבי הסכמה בין בת הזוג לבין ההורים של החלל לגבי השימוש בזרע, כמו גם בהגדרה של “בת זוג”.

חדשות רפואה

אלרגיה ALLERGY

לטעויות באבחון וטיפול באלרגיה עלולות להיות השלכות טרגיות בזמן מלחמה (האיגוד לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית)

בזמן מלחמה, לטעויות באבחון וטיפול באלרגיה עלולות להיות השלכות טרגיות, כך מסבירים חברי האיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית: למשל, במקרה של דחיית בדיקות דימות דחופות עקב חשש לאלרגיה לחומר ניגוד שמכיל יוד, או בשל עיכוב בטיפול התרופתי בפצועים שמוגדרים כאלרגים לפנצילין.

WAR ISRAEL GAZA

משרד הבריאות במכתב חריף נגד ארגון הבריאות העולמי בעקבות הסרטונים מבי”ח שיפאא (הודעת משרד הבריאות)

שר הבריאות אוריאל בוסו ומנכ”ל המשרד משה בר סימן טוב פנו לארגון הבריאות העולמי במחאה חריפה בעקבות צילומי הווידאו שחשף דובר צה”ל, המעידים על פעילות טרור שביצע ארגון חמאס משטח בית החולים שיפאא בעזה.

מאמרי מערכת

WAR EMERGENCY

חינוך, הכשרה וחדשנות טכנולוגית – היערכות לאירועים רבי נפגעים באירופה (Eur J Trauma Emerg Surg, CME)

מתוך מגזין 833 של הג’ורנאל קלאב: המאמר מתאר את האתגרים של טריאַז’ באירועים רבי נפגעים, את תוכניות החינוך וההכשרה לניהול מצבים אלה באירופה, ואת החדשנות הטכנולוגית שעשויה לסייע לתגובה מיטבית.

WAR רופא במלחמה PHYSICAN DOCTOR WAR

רפואה במגפיים צבאיים: לקחים מהמלחמה באוקראינה ויישומים לעימותים עתידיים (American College of Surgeons)

באמצעות ניתוח השוואתי של מערכות הבריאות שהופעלו במהלך המלחמה העולמית בטרור ובסכסוך המתמשך באוקראינה, מאמר זה מתעמק בתובנות חיוניות, שיכולות לסייע לארה”ב לִצפות ולתכנן ביעילות טיפול רפואי בסכסוכים עתידיים נגד יריבים בעלי יכולות דומות.

הרצאות מצגות

הנחיות

הנך גולש/ת באתר כאורח/ת.

במידה והנך מנוי את/ה מוזמן/ת לבצע כניסה מזוהה וליהנות מגישה לכל התכנים המיועדים למנויים
להמשך גלישה כאורח סגור חלון זה