Medical Management

משרד הבריאות

משרד הבריאות מפרסם את דו”ח מיטות האשפוז ועמדות ברישוי לשנת 2023

משרד הבריאות פרסם הבוקר את דו”ח מיטות אשפוז ועמדות ברישוי דצמבר 2023, המציג מידע מעודכן על מספר המיטות במוסדות הבריאות השונים, בהן מיטות לאשפוז ולאשפוז יום, עמדות לטיפול יום, רפואה דחופה, ניתוח, התעוררות, דיאליזה, לידה ועריסות ילודים.

רפואה דיגיטלית, טכנולוגיה, רופא דיגיטלי

משרד הבריאות מפרסם את דו”ח כוח אדם במקצועות הבריאות 2022: עלייה במספר העובדים במקצועות הבריאות

משרד הבריאות מפרסם את דוח ‘כוח אדם במקצועות הבריאות’ לשנת 2022, המציג מגמות עד סוף 2022 על בעלי ההכשרה במקצועות הבריאות, וכן מועסקים והשוואה ל-OECD, במטרה לסייע למקבלי ההחלטות וחוקרים בתכנון כוח האדם במקצועות הבריאות בישראל.

הוועדה הציבורית להרחבת סל שירותי הבריאות לשנת 2024 הגישה את המלצותיה לשר הבריאות

משרד הבריאות מפרסם הערב את המלצות הוועדה הציבורית להרחבת סל שירותי הבריאות. הוועדה המליצה על הכנסת למעלה מ-110 תרופות וטכנולוגיות, בהם טיפולים עבור כ-317 אלף איש בעלות כוללת של 650 מיליון ₪ לשנת 2024. עם זאת, מספר ארגוני רופאים וחולים פרסמו הודעות ביקורת על ההמלצות בעקבות טיפולים ותרופות שלא נכללו בהמלצות הוועדה לשנה זו.

חדשות רפואה

בית חולים ניתוח מחלקה תמונה מפקסל

שר הבריאות: הנוהל לקליטת תושבים משטחי האויב בבתי החולים “מטעמים הומניטאריים” מבוטל

לאחר שמערכת הביטחון העבירה לבתי החולים נהלים לקליטה של תושבי עזה, הנחה שר הבריאות לבטל את הנוהל. בהודעה שפרסם השר הוא אומר שלא חל כל שינוי במדיניותו הברורה שלא מאפשרת למחבלים ולתושבי עזה ולבנון להקלט בבתי החולים בישראל

Doctor and patient רופא ומטופל

תקציב 2024 יכלול תוכנית לאומית למתן מענה בתחומי בריאות הנפש, השיקום, המיגון והסייבר והמכון לרפואה משפטית (משרד הבריאות)

בהודעה שפרסם משרד הבריאות, נמסר כי במסגרת דיונים לשינויים בתקציב 2024, הגיע המשרד להסכמות עם משרד האוצר להגדלה משמעותית של תקציבי הבריאות בתחומים הדורשים מענה מיידי ודחוף בעקבות המלחמה: בריאות הנפש, שיקום, מיגון וסייבר והרפואה המשפטית.

Doctor and patient רופא ומטופל

לקראת ההצבעה המתוכננת, בכירים במערכת הבריאות מזהירים מפני פגיעה חריפה בשל הקיצוץ בתקציב

משרד האוצר הודיע למשרד הבריאות על כוונתו לקצץ 300 מיליון שקלים מהתקציב של מטה משרד הבריאות, קיצוץ של 50 מיליון שקל בתקציבי בתי החולים הממשלתיים, וייקור של טיפולי תאגידי הבריאות של בתי החולים.

תמונות לכתבת מלחמה WAR עדכונים חרבות ברזל בית חולים SURGERY ניתוח

דו”ח מצב המדינה של מרכז טאוב לשנת 2023: שיעור נמוך של הוצאה ציבורית על בריאות

בפרק הבריאות בדו”ח מצב המדינה של מרכז טאוב לשנת 2023 שהתפרסם החודש דווח כי שיעור ההוצאה הציבורית על בריאות בישראל מעמיד אותה בשליש התחתון בדירוג מדינות ה-OECD. הדו”ח מצביע על הבעיות והאתגרים העומדים בפני מערכת הבריאות, ביניהן מחסור חריף בכוח אדם ושיעור מיטות האשפוז נמוך, ומאיר נתונים חיוביים, כמו ירידה ניכרת בתמותת תינוקות וכן עלייה במספר הרישיונות החדשים לעסוק ברפואה.

יום הרופא והרופאה מצוין היום בישראל

יו”ר ההסתדרות הרפואית, פרופ’ ציון חגי: “אני מחבק את הרופאות והרופאים הַמשרתים בצה”ל ואת הלוחמות והלוחמים, ומבקש לברך אתכם על העשייה והַשליחות… מערכת הבריאות בישראל היא מגדלור של דו-קיום, שלה שבועה אחת ומטרה אחת: קידוש החיים”

משרד הבריאות

משרד הבריאות מגדיל את תקציב בתי החולים ביותר ממיליארד ורבע ש”ח

התוספת התקציבית כוללת יותר מ-500 מיליון ש”ח לבתי החולים הכלליים שישולמו בכל שנה, יותר מ-500 מיליון ש”ח להתמודדות עם אבדן הכנסות וגידול בהוצאות ובהעסקת כוח אדם כתוצאה מהמלחמה, יותר מ-270 מיליון ש”ח להתמגנות בתי החולים, ועוד עשרות מיליוני ש”ח לרכישת מלאי חירום ועשרות מיליוני ש”ח נוספים לבתי חולים פסיכיאטרים וגריאטריים לשיפויים על אבדן הכנסות וגידול בהוצאות

מאמרי מערכת

הרצאות מצגות

הנחיות

משרד הבריאות

משרד הבריאות מודיע על עדכון תקנות שיאפשר גמישות למבוטחים בתהליך המעבר בין קופות החולים

אתמול (ג’, 5.3.24) נכנס לתוקפו עדכון תקנות מעברים של מבוטחים בין קופות החולים. בעדכון התקנות מוארך המועד בו ניתן לבטל את המעבר בין קופת חולים אחת לשנייה, מ-45 ימים לפני כניסת המעבר לתוקף ל-10 ימים לפני כניסת המעבר לתוקף.

מועצה חדשה נבחרה לארגון הרוקחות בישראל

6 חברי מועצה חדשים הצטרפו ל-9 חברי מועצה שנבחרו מחדש. תפקיד המועצה להתוות את מדיניות הארגון, לקבל החלטות שונות הקשורות לפעילות הארגון ולהוות נציגים של הארגון שמהם ממנים בעלי תפקידים בתוך הארגון, כדוגמת יו”ר ארגון הרוקחות בישראל, גזבר הארגון וכדומה. “אני מזמין כל חברה וחבר בארגון המעוניינים לתרום מזמנם וממרצם להשתלב בוועדות הארגון על פי יכולתם וכישוריהם”, קרא יו”ר ארגון הרוקחות בישראל, פרופ’ איל שורצברג

הנך גולש/ת באתר כאורח/ת.

במידה והנך מנוי את/ה מוזמן/ת לבצע כניסה מזוהה וליהנות מגישה לכל התכנים המיועדים למנויים
להמשך גלישה כאורח סגור חלון זה