חדשות

רבים אינם מקפידים על ההמלצות לטיפול התנהגותי ל-ADHD (מתוך Vital Signs)

09/05/2016

 

מדו"ח חדש מטעם ה-CDC (Centers for Disease Control and Prevention) עולה כי למרות המלצות מטעם ה-AAP (American Academy of Pediatrics) לכלול טיפול התנהגותי כטיפול קו-ראשון לילדים קטנים מאוד עם הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD או Attention-Deficit & Hyperactivity Disorder), רבים אינם ממלאים המלצה זו.

 

החוקרים בחנו את נתוני תביעות מ-5-7 מיליון ילדים קטנים, תחת ביטוח מדיקייד בין השנים 2008-2011, ביחד עם נתוני תביעות ממיליון ילדים נוספים תחת ביטוחים רפואיים ממקום העבודה.

 

מניתוח הנתונים עלה כי בילדים קטנים עם ADHD, תחת כיסוי ביטוחי ממקום העבודה, 42% קיבלו צורה מסוימת של שירותים פסיכולוגיים וכי 76% קיבלו טיפול תרופתי ל-ADHD.

 

המשמעות היא כי פחות ממחצית מהילדים תחת ביטוח רפואי במקום העבודה קיבלו צורה כלשהי של טיפול פסיכולוגי ל-ADHD. הגברת ההפניות והזמינות של שירותים מתאימים לטיפול התנהגותי עשויה לסייע למשפחות רבות בהן ילדים קטנים הסובלים מ-ADHD.

 

מהנתונים עולה כי לא חלה כל עליה בהיקף השימוש בשירותים פסיכולוגיים לאחר פרסום הנחיות ה-AAP בשנת 2011, ולמעשה, תוארה ירידה קלה בשיעור הילדים שקיבלו שירותים פסיכולוגיים לאחר פרסום ההנחיות.

 

החוקרים כותבים כי טיפול התנהגותי, כמומלץ ע"י ה-AAP, מחזק את מערכת היחסים בין ההורה והילד וגם מספק להורים כלים יעילים יותר ללמד את ילדיהם התנהגויות חיוביות.

 

Vital Signs. Published online May 3, 2016

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני