חדשות

הפרעות התנהגות נפוצות בבנות עם הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (Pediatrics)

26/09/2016

 

בבנות הסובלות מהפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD או Attention-Deficit and Hyperactivity Disorder) שכיחות גבוהה יותר של הפרעות התנהגות ומרדנות, בהשוואה להפרעות דיכאון או חרדה, כך עולה מסקירה חדשה, שפורסמה בכתב העת Pediatrics.

 

להערכת הפרעות רפואיות העשויות להתלוות ל-ADHD בילדות, החוקרים בחנו את הנתונים מ-18 מחקרים קודמים עם סך כולל של כ-2,000 משתתפים. מרבית המחקרים הללו כללו כ-100 משתתפים בממוצע, ולרוב גילאי הבנות נעו בין 8.5-13.5 שנים.

 

מהנתונים מכלל המחקרים עלה כי 42% מהבנות עם ADHD סבלו גם מהפרעת התנגדות (Oppositional Defiant Disorder), זאת בהשוואה ל-5% מהילדות ללא הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות. מניתוח נתונים מ-15 מחקרים עלה כי כ-13% מהבנות עם ADHD סבלו מהפרעות התנהגות, זאת בהשוואה לפחות מ-1% מהבנות ללא הפרעת קשב וריכוז.

 

ההבדלים בין בנות עם ADHD ואלו ללא ADHD היו בולטים יותר עם הפרעות מוחצנות אלו, בהשוואה להפרעות דוגמת דיכאון וחרדה. כ-38% מהבנות עם ADHD סבלו מחרדה, בהשוואה ל-14% מבנות ללא ADHD, כך עלה מתוצאות 11 מחקרים.  שכיחות דיכאון עמדה על 10% מהבנות עם ADHD, לעומת 3% מאלו ללא ADHD.

 

לדברי החוקרים, בדיוק כמו בבנים, בבנות עם הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות סיכון מוגבר להפרעות התנהגות והפרעות התנגדות, כמו גם הפרעות דיכאון וחרדה.

 

Pediatrics 2016

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני