חדשות

דוברות כללית: 12 חולי קורונה בכללית מקבלים היום את הטיפול בנוגדנים בביתם.

23/09/2021

עשרות אנשי צוות רפואי מגיעים לבתיהם של החולים בצפון, במרכז ובדרום הארץ כדי להעניק את הטיפול לחולי קורונה הנמצאים בשלבים ראשונים של המחלה.

לדברי ד"ר דורון נצר, ראש אגף רפואה בחטיבת הקהילה של כללית  "זהו יום משמעותי נוסף במאבק בנגיף הקורונה. אנו בין הראשונים בעולם להעניק טיפול בנוגדנים בבתיהם של החולים, דבר המעיד על עוצמתה ויכולתה של כללית ומערכת הבריאות בישראל שמאמצת ומעניקה טיפולים חדשניים. מדובר במבצע רפואי ולוגיסטי מורכב ביותר הדורש הקפדה על בטיחות ואיכות הטיפול.  אנו ערוכים לתת את הטיפול לחולים בכל רחבי הארץ והמשך הטיפול בחולים יהיה בשיתוף ובסיוע צוותים רפואיים של חיל הרפואה״.

החולה הראשונה לקבלת הטיפול בביתה היא חולה בת 81  מכאבול שלביתה הגיעה צוות רפואי ובהם רינת בסל, מנהלת סיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית:
״עבורי זהו יום היסטורי ומרגש, במשך שנה וחצי הייתי שותפה בניהול חמ"ל הקורונה הארצי בכללית והייתי שותפה לכל השלבים של לימוד והיכרות עם המחלה והמהלך שלה בקרב מאומתים השוהים בביתם. אני שמחה וגאה להיות בין אנשי הצוות שהגיעו לבית החולה כדי להעניק לה טיפול שעשוי למנוע הידרדרותה למצב קשה. נכנסנו לבית המטופלת רופא, אחות וחובש מאמבולנס עם ציוד החייאה. לאחר שבדקנו ולקחנו את המדדים הרפואיים של החולה התחלנו במתן העירוי. היא  היתה רגועה ונשארנו להשגחה עליה לשעה נוספת - זהו טיפול בקהילה, טיפול בבית מקצועי ומלא נשמה

צילום: רובי קוטר.
בתמונה:
צוות כללית המעניק טיפול לחולת קורונה בכאבול.

כללית בטלגרם: https://t.me/clalitelegram

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני