חדשות

מעדויות חדשות עולה יעילות של 100% של החיסון של חברת פייזר כנגד נגיף הקורונה במתבגרים (מתוך הודעת חברת פייזר)

27/11/2021

 

חברת פייזר הודיעה כי לסדרת החיסונים כנגד נגיף הקורונה שפיתחה יעילות של 100% כנגד הזיהום הנגיפי במתבגרים עם עדויות להגנה בין שבוע ועד 4 חודשים לאחר השלמת שתי מנות החיסון.

 

המחקר כלל 2,228 משתתפים בגילאי 12-15 שנים שהיו במעקב בין נובמבר 2000 ועד ספטמבר 2021. החוקרים מדווחים כי בזרוע הפלסבו תועדו 30 מקרים תסמיניים מאושרים בקרב אלו שלא קיבלו את החיסון הפעיל, בעוד שבקרב אלו שקיבלו את החיסון של חברת פייזר לא תוארו מקרים של הזיהום הנגיפי.

 

היעילות של החיסון הייתה דומה ללא תלות במין, גזע, מוצא אתני ומצב בריאותי.

 

החוקרים מדווחים כי לא תועדו סוגיות בטיחות חמורות לאורך 6 חודשי מעקב אחר המשתתפים במחקר. האירועים החריגים המדווחים תאמו לאלו שתוארו במחקרים קודמים להערכת החיסון.

 

בחברת התרופות מתכננים לשלב את הנתונים  הללו עם הנתונים שיוגשו לרשויות לאישור מלא של החיסון למתבגרים בגילאי 12 עד 15 שנים בארצות הברית וברחבי העולם. החברה תבקש אישור למתן החיסון במינון של 30 מיקרוגרם לילדים בגילאי 12 שנים ומעלה, זאת לאחר שבחודש מאי החיסון קיבל אישור לשימוש חירום מטעם מנהל המזון והתרופות האמריקאי בילדים בגילאי 12-15 שנים ובחודש אוגוסט ניתן אישור מלא לאלו בגילאי 16 שנים ומעלה.

 

לממצאים אלו חשיבות רבה לאור העליה החוזרת בשיעורי המחלה בקבוצת גיל זו בחלק מהמדינות, לצד היקף חיסונים מוגבל באוכלוסיה זו.

 

מתוך הודעת חברת פייזר

 

לידיעה במדסקייפ

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני