ALS

חדשות

ניסוי ראשון מסוגו בעולם בטיפול במחלת ה- ALS באמצעות תאי אסטרוציטים

20/06/2021


הושלם בהצלחה ניסוי קליני לבחינת בטיחות ויעילות הטיפול התאי (AstroRx®)  בחולי ALS

הניסוי הקליני של חברת הביוטק קדימהסטם נערך בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

ב 21.6 יצוין יום למען -ALS מחלת ניוון השרירים בהם  נפגעים תאי העצב המוטוריים, השולטים במרבית שרירי הגוף. הרס תאי עצב אלו, גורם לשיתוקם המלא של השרירים הנשלטים על-ידם. לאסטרוציטים (AstroRx®) חשיבות רבה בתמיכה ובשמירה על תפקוד תקין של העצבים המוטוריים. האסטרוציטים הם תאים דמויי כוכב, הנפוצים ביותר במוח ובחוט השדרה ומהווים כ- 30% ממערכת העצבים המרכזית. הם ממלאים תפקידים רבים ובכלל זה הספקת חומרי הזנה לרקמת העצבים, שימור מאזן יונים ומוליכים עצביים, ממלאים תפקיד בתהליכי תיקון ומספקים תמיכה מבנית ומטבולית למוח ולחוט השדרה.

בשנים האחרונות הצטברו עדויות מדעיות רבות לכך שבחולי ALS נפגעת היכולת של האסטרוציטים במערכת העצבים המרכזית לשמור על סביבת גידול התומכת בתאי העצב המוטוריים. לכן,  הזרקה של אסטרוציטים בריאים ומתפקדים AstroRx® לנוזל חוט השדרה של חולי ALS בהליך סטנדרטי של ניקור מותני, עשויה לתמוך בתאי העצב המוטוריים הפגועים ולהאט ואף לעצור את קצב התקדמות המחלה.

חברת קדימהסטם השלימה ניסוי קליני Phase I/IIa ClinicalTrials.gov Identifier: NCT03482050 בו הוזרקו תאי התמך (AstroRx) שמיוצרים בחברה לתוך נוזל חוט השדרה (בהליך סטנדרטי של ניקור מותני)  ב 10 חולי ALS  5 חולים הוזרקו במינון של 100 מיליון תאים ו-5 חולים במינון של 250 מיליון תאי AstroRx. תוצאות הניסוי הדגימו פרופיל בטיחות גבוהה עבור המוצר התאי בשני המינונים שנבחנו, לא דווחו תוצאות לוואי חמורות הקשורות לטיפול ולא נמצאו תופעות לוואי המגבילות את מינון הטיפול. על מנת לזהות האטה בקצב התקדמות המחלה לאחר הטיפול, מבוצעת אנליזה המשווה בין קצב התדרדרות המחלה על פי מדד ה - ALSFRS-R בתקופת המעקב שלפני מתן הטיפול לבין תקופת המעקב שלאחר מתן הטיפול. בשני המינונים נמצא כי קצב התקדמות המחלה הואט באופן משמעותי במהלך 3 החודשים שלאחר ההזרקה.

על מנת לבחון את הארכת יעילות המוצר מתכננת החברה לבחון מספר הזרקות של הטיפול התאי בניסוי קליני מתקדם שיערך תחת אישור IND  של ה-FDA. הרדיקלים החופשיים הפוגעים בתאי העצב. טרם השלב הקליני, יעילות AstroRx®  נבחנה במודל חיות למחלת ה ALS, התאים הוזרקו לחולדות ולעכברים הנושאים את המוטציה לגן הנקרא SOD1G93A ומפתחים מחלה הדומה ל-ALS בבני אדם. הזרקת התאים לנוזל חוט השדרה (נוזל המקיף את המוח וחוט השדרה) אפשרה את פיזור התאים לאורך מערכת העצבים המרכזית.  החיות המוזרקות האריכו חיים וחל שיפור מובהק בתפקוד המוטורי, בהשוואה לקבוצת הביקורת בחיות המודל  שלא טופלה. כמו כן, בניסוי בטיחות פרה-קליניים מקיפים בחיות, מוצר החברה (AstroRx®) הוכח כבטיחותי.

תאי התמך של מערכת העצבים המרכזית (מוח וחוט שדרה), הנקראים אסטרוציטים, מיוצרים על ידי קדימהסטם,  חברת ביוטכנולוגיה ישראלית. הטכנולוגיה פותחה במכון ויצמן למדע בקבוצת המחקר של פרופ' מישל רבל, חתן פרס ישראל לרפואה וממפתחי תרופת הבלוקבאסטר Rebif לטרשת נפוצה. תאי הגזע הצעירים ביותר (פלוריפוטנטים – כל יכולים)  משמשים כחומר גלם ליצירת כל סוג תא בגוף האדם.
בניגוד למולקולות בודדות אשר פועלות בדרך כלל במנגנון פעולה יחיד, האסטרוציטים פועלים במספר מנגנוני פעולה  שונים אשר כל אחד מהם בנפרד עשוי להגן על תאי העצב המוטורים אשר נפגעים במחלה.

במבחנים שנעשו בתנאי מעבדה נמצא כי תאים אלו פועלים במספר מנגנוני פעולה. לדוגמא,  נמצא כי תאי AstroRx®  מסלקים חומרים רעילים כדוגמת גלוטמאט, נוירוטרנסמיטור (מוליך עצבי) שאם לא מסולק ביעילות רעיל לתאי העצב. התאים מפרישים עשרות חומרים בעלי פעילות אשר תומכת בשרידות ומגנה על תאי העצב (למשל VEGF, MIDKINE  ו TIMP-1). תאים אלו אף הוכיחו את יעילותם בוויסות רמות
החברה פועלת בימים אילו על הגשת חבילת Pre-IND  ל-FDA לקבלת הבהירות הרגולטורית למתווה הניסוי הקליני המתקדם בחולי ALS.

אודות קדימהסטם
קדימהסטם הינה חברה בשלבי פיתוח קליני של תרפיות תאיות (cell therapy), המפתחת ומייצרת מוצרי "מדף" תאיים המבוססים על הפלטפורמה הטכנולוגית של החברה לגידול והתמיינות של תאי גזע עובריים לכדי תאים פעילים באיכות קלינית. AstroRx, תכנית פיתוח מובילה של החברה, הינו מוצר תאי המורכב מתאי אסטרוציטים לטיפול ב-ALS (ניוון שרירים), המצוי כעת בניסוי קליני Phase 1/2a. וכן IsletRx מוצר תאי המורכב מתאי לבלב פעילים, המיוצרים מתאי גזע, שנמצאו יעילים ובטוחים לטיפול בסוכרת תלוית אינסולין, ונמצאים בתהליך פרה-קליני מתקדם.
קדימהסטם נוסדה על ידי פרופ' מישל רבל, המדען הראשי של החברה ופרופסור אמריטוס לגנטיקה מולקולרית במכון וייצמן. פרופ' רבל זכה בפרס ישראל עבור ההמצאה והפיתוח של  Rebif, התרופה המקובלת לטרשת נפוצה הנמכרת ברחבי העולם. קדימהסטם נסחרת בבורסה בתל אביב (ת"א:KDST).

AstroRx, תכנית פיתוח מובילה של החברה, הינו מוצר תאי המורכב מתאי אסטרוציטים לטיפול ב-ALS, המצוי כעת בניסוי קליני Phase 1/2a.
IsletRx מוצר תאי המורכב מתאי לבלב פעילים, המיוצרים מתאי גזע, שנמצאו יעילים ובטוחים לטיפול בסוכרת תלוית אינסולין, ונמצאים בתהליך פרה-קליני מתקדם.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני