חדשות

האם השמנה עומדת בבסיס שיעורי התמותה הגבוהים עקב COVID-19 בניו-אורלינס? (מתוך אתר Medscape)

03/04/2020

 

מהנתונים הזמינים אודות מגיפת COVID-19 הנוכחית עולה כי שיעורי התמותה עקב הזיהום הנגיפי בניו-אורלינס היו גבוהים יותר משמעותית, בהשוואה לשיעורים שתועדו במדינות אחרות ברחבי ארצות הברית.

 

לדברי החוקרים, ביחד עם ניו-יורק וסיאטל, ניו-אורלינס הפכה לאחד האתרים הבולטים להתפרצות נגיף הקורונה בארצות הברית. אחד החששות שהועלו ע"י רופאים נגעו לשיעורי התמותה הגבוהים בניו-אורלינס, אשר היו גבוהים פי 7 מאלו שתועדו בניו-יורק ופי 10 משיעורי התמותה בסיאטל.

 

הכותבים מסבירים כי בניו-אורלינס שכיחות גבוהה מהממוצע הארצי של השמנה, סוכרת ויתר לחץ דם, מחלות העשויות להציב את החולים בסיכון מוגבר לזיהום הנגיפי. מהנתונים עולה כי 97% מאלו שמתו עקב COVID-19 בלואיזיאנה סבלו ממחלות רקע, כאשר סוכרת תועדה ב-40% מהמתים, השמנה ב-25%, מחלת כליות כרונית ב-23% ומחלת לב אובחנה ב-21% מאלו שהלכו לעולמם עקב הזיהום הנגיפי.

 

מגוון גורמים עשויים לתרום לשיעורי התמותה הגבוהים בניו-אורלינס עקב המגיפה הנוכחית, הנעים בין איכות טיפול רפואי ובתי החולים ועד שכיחות גבוהה של מחלות רקע אחרות, כולל מחלות ריאה. עם זאת, הכותבים מאמינים כי אין ספק כי למצבים הקשורים בהשמנה חשיבות רבה במקרי התמותה הללו וכי ממצא זה עשוי להוות תמרור אזהרה לכלל ארצות הברית, שכן השמנה כרונית נפוצה מאוד בארצות הברית, בהשוואה למדינות מפותחות אחרות.

 

בתי חולים מדווחים על מקרים משפחתיים - כולל אימהות ובנות, אבות ובנים – עם הנשמה וטיפול באותה יחידת טיפול נמרץ. שיעורי השמנה, סוכרת, יתר לחץ דם ומחלות לב בניו-אורלינס ולואיזיאנה גם משחקים תפקיד חשוב. בני משפחה אלו לעיתים קרובות סובלים מאותן מחלות רקע עוד טרם הידבקות בנגיף, כך שהם פגיעים באופן דומה לסיבוכי המחלה הזיהומית למרות פערי הגיל.

 

לסיום, הכותבים מדגישים כי נטל המחלה בלואיזיאנה ודרום המדינה גבוה יותר, בהשוואה למדינות אחרות בארצות הברית והמשמעות היא כי דרום המדינה הולך לספוג אבדות רבות עקב המגיפה הנוכחית.

 

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני