חדשות

הערכת היקף הפניות לחדרי מיון בארצות הברית על-רקע הזנחה או התעללות בילדים ומתבגרים לפני ובמהלך מגפת הקורונה (Morbidity and Mortality Weekly Report)

22/02/2021

 

מנתונים שפורסמו ב-Morbidity and Mortality Weekly Report עולה כי במהלך מגפת הקורונה נרשמה ירידה במספר הביקורים השבועי בחדרי מיון על-רקע הזנחה והתעללות בילדים, אך המספר השבועי של ביקורים אלו שהובילו לאשפוז נותר יציב והאחוז השנתי של ביקורים בחדרי מיון על-רקע הזנחה והתעללות בילדים שהובילו לאשפוז עלה משמעותית בכל קבוצות הגיל.

 

סגירת בתי ספר, אובדן הכנסה, עליה ברמות הדחק ובידוד חברתי עקב מגפת הקורונה הובילו לעליה בסיכון להזנחה והתעללות בילדים. באמצעות נתונים מתכנית ה-National Syndromic Surveillance Program לתקופה שבין 6 בינואר, 2019, עד 6 בספטמבר, 2020, מומחים מטעם המרכז לבקרת מחלות ומניעתן חישבו את מספר הביקורים השבועי לחדרי מיון עקב הזנחה והתעללות בילדים לכל 100,000 ביקורים בחדרי מיון, כמו גם את אחוז הביקורים בחדרי מיון בשל חשד או הוכחה להזנחה והתעללות בילדים שהסתיימו באשפוז.

 

סך מספר הפניות לחדרי מיון על-רקע הזנחה והתעללות בילדים החל לרדת מתחת לשיעורים המקבילים בשנת 2015 במהלך שבוע 11 (15 עד 22 במרץ, 2020) בכל קבוצות הגיל שנבחנו, במקביל להכרזה ל מצב חירום לאומי ב-13 במרץ. במקבילה, שיעור הביקורים הללו לכל 100,000 ביקורים בחדרי מיון החל לעלות מעל לשיעור בשנת 2019 בכל קבוצות הגיל.

 

למרות ירידה במספר הביקורים השבועי בחדרי מיון על-רקע הזנחה והתעללות בילדים, המספר השבועי של ביקורים אלו שהובילו לאשפוז נותר יציב בשנת 2020; עם זאת, האחוז השנתי של ביקורים בחדרי מיון על-רקע הזנחה והתעללות בילדים שהובילו לאשפוז עלה משמעותית בכל קבוצות הגיל.

 

החוקרים כותבים כי למרות שהשיעור המוגבר של ביקורים בחדרי מיון על-רקע התעללות והזנחה עשוי לנבוע מירידה במספר הכולל של ביקורים בחדרי מיון, ממצאים אלו מציעים כי דפוסי פניה לטיפול רפואי השתנו במהלך המגפה. אשפוזים בשל הזנחה והתעללות בילדים לא ירדו בשנת 2020, רמז לכך שחומרת הפציעה לא פחתה במהלך המגפה, למרות הירידה בפניות לחדרי מיון.

 

התעללות בילדים היא ברת-מניעה ויישום גישות לשיפור התמיכה הכלכלית במשק הבית ויצירת מדיניות עבודה ידידותית למשפחה עשויה להפחית את הדחק במהלך זמנים קשים ולשפר את ההזדמנות של ילדים לגדול בבטחה, בסביבה יציבה עם מערכת יחסים תומכת.

 

Morbidity and Mortality Weekly Report. 2020;69(41):1841-1847.

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני