חדשות

ד''ר זאב פלדמן קורא למנכ''ל משרד הבריאות לחסן בהקדם במנת בוסטר את הצוותים הרפואיים הבאים במגע עם חולי קורונה

30/07/2021

ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בשיבא ומ"מ יו"ר הר"י פנה במכתב למנכ"ל משרד הבריאות וקרא לו לחסן בהקדם במנת בוסטר את הצוותים הרפואיים הבאים במגע עם חולי קורונה.

בנוסף, אומר בצהריים ד"ר פלדמן:

" בעקבות חשיפה לנגיף הקורונה כבר 481 אנשים מהצוותים הרפואיים נעדרים מהעבודה בעיצומו של גל נוסף. כתוצאה מכך חשוב לכלול בקבוצת זכאי החיסון השלישי - את אנשי הצוותים הרפואיים בקופות החולים, במחוזות משרד הבריאות ובבתי החולים הנמצאים בחזית ובמגע יומיומי עם חולי קורונה".

 עוד מציין ד"ר פלדמן כי: "החיסון השלישי לא יעצור את התפשטות זן הדלתא, אלא יקטין תחלואת מבוגרים - לכן הדרך היחידה לעצור את ההתפשטות היא בעזרת חיסונם של 1.1 מליון האזרחים שעדיין לא התחסנו.

זוכרים את הגמר בוומבלי? כבר שכחתם? אז יש את אלה שנזכרים שוב. שאז נסעו לגמר, חוו חוויה חד פעמית, נדבקו, חזרו - והדביקו הרבה. רבים מהם נאבקים כרגע במחלה קשה. אז לכל התנהגות בעת הזאת יש השלכות, כדאי להיות אחראים לפני, ולא להצטער אחרי.
חשוב שכולנו נקפיד על עטיית מסיכות, נמנע מהתקהלויות במקומות סגורים, ונקפיד על הנחיות הבידוד והגבלות התו הירוק".

הערת המערכת: ואולי בנוסף לקריאה החשובה והנכונה הזו תחליט הממשלה, כפי שכעת הודיע הנשיא האמריקאי ג'ו ביידן, שהחיסון בקרב צוותי הרפואה הופך להיות חיסון חובה. אין כרגע נתונים כמה מצוותי הרפואה אינם מחוסנים אבל המספר הנכון הוא 0 .  ויש לשקול גם הרחבת חיסוני החובה גם למוסדות חינוך, ועובדי ציבור שנמצאים במגע קרוב עם אוכלוסייה.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני