חדשות

פרופ' שפירא, ראש המכון הביולוגי בישיבת ועדת המדע והטכנולוגיה: החיסון שלנו, שמצריך זריקה אחת בלבד, יהיה באפריל, אם לא היינו נתקלים ברגולציית יתר, היינו מתקדמים יותר

30/11/2020

הודעת דוברות הכנסת ועדת המדע והטכנולוגיה

ראש המכון הביולגי, פרופ' שמואל שפירא: "לחיסון שלנו אין שיקולים כלכליים; בכירים במערך הבריאות כבר רוצים להיות בשלב השני של החיסון שלנו"

 בדיון הוועדה בראשות ח"כ עינב קאבלה, בנושא החיסונים לקורונה - תמונת מצב ומה בין החיסונים השונים, אמר ראש המכון הביולוגי, פרופ' שמואל שפירא: "יש לנו את היכולת לייצר 15 מיליון חיסונים לטובת כל אזרחי ישראל. והמחויבות האתית והמקצועית שלנו גבוהה מאוד. החיסון שלנו הוא רגל בטוחה על הקרקע. לנו אין מניות ואין לנו כל שיקולים כלכליים בחיסונים, אלא רק טובת אזרחי ישראל. האמת המדעית היא תנצח. אנחנו לא ציפורים על העץ אלא רגל מדעית על הקרקע. אנשים יבינו שכאן יש אינטרס מדעי פרופר ואנשים יאמינו לחיסון שלנו. מחזרים אחרינו מדינות מכל העולם ורוצים להשתתף בניסוי שלנו. אנשים רבים ממדינת ישראל כולל בכירים במערך הבריאות רוצים להשתלב בשלב השני של ניסוי החיסון שלנו".

עוד אמד ראש המכון הביולוגי כי : "החיסון שלנו יהיה באפריל. אילולי הרגולציה - היינו מתקדמים יותר. "סיימנו את השלב הראשון לפני חמישה ימי ואנחנו אמורים להתחיל את השלב השני תוך עשרה ימים. אם לא היינו נתקלים ברגולציית יתר, היינו מתקדמים יותר. היינו אמורים להיות כבר בשלב השלישי, וכעת נגיע אליו רק באפריל".

בנוסף , לפי פרסום במעריב אמר שפירא כי:  "יש לנו חיסון יעיל ובטוח. בדקנו את החיסון שלנו בארבעה מודלים של בעלי חיים, ובכולם בדקנו יעילות ובטיחות. יש 80 בני אדם בישראל שנדבקו עם תופעות לוואי מאוד מינוריות. "יתרון נוסף של החיסון שלנו הוא שהוא יצריך זריקה אחת ולא שתיים, ויש לזה משמעות עצומה. לחסן את כל האזרחים פעמיים, חודש אחרי חודש, אני באמת לא מקנא במי שהיה אמור להיות אחראי על תהליך כזה".

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני