חדשות

הבטיחות של חיתוך עלה המסתם לפני TAVR (מתוך JACC: Cardiovascular Interventions)

10/03/2021

מחקר שפורסם ב- JACC: Cardiovascular Interventionsבדק את הבטיחות של חיתוך מכוון טרם TAVR של עלי מסתם אבי העורקים למניעת חסימה יאטרוגנית של העורקים הכליליים (Bioprosthetic or native aortic scallop intentional laceration to prevent Iatrogenic Coronary Artery obstruction, או בקיצור BASILICA). המחקר הראה ש-BASILICA הוא הליך בטוח, עם שיעורי שבץ ומוות נמוכים, אחוזי הצלחה גבוהים ושיעורים נמוכים של חסימת עורקים כליליים.

החלפת מסתם אבי העורקים (TAVR) גורמת לחסימה של העורקים הכליליים ב-0.7% מהמקרים, עם תמותה של 40-50%. BASILICA הוא הליך מניעתי לחסימה זו, אך הבטיחות וההיתכנות של ההליך טרם נבדקו בקבוצת חולים גדולה.

המחקר היה רטרוספקטיבי, רב-מרכזי, של העולם האמיתי ובדק חולים בסיכון לחסימת עורקים כליליים שעברו BASILICA ו-TAVR. במחקר נכללו 214 חולים מ-25 מרכזים בצפון אמריקה ובאירופה; ל-72.8% השתילו מסתמים ביו-פרוסטטיים ו-78.5% עברו BASILICA בעלה אחד של המסתם. מעבר של עלה המסתם הצליח ב-94.9% מהמקרים והחתך ב-94.4% מהמקרים. חסימת עורקים כלילית, חלקית או מלאה, נצפתה ב-4.7% מהמקרים.

הצלחה, שהוגדרה כמעבר וחתך מוצלחים של BASILICA ללא תמותה, חסימה כלילית או התערבות חירום, הושגה ב-86.9%. תמותה שלושים יום לאחר ההליך נצפתה ב-2.8% מהמקרים ושבץ מוחי נצפה בקרב 2.8% מהמקרים, כש-0.5% מהמקרים סבלו משבץ שגרם לשיתוק. מוות לאחר שלושים יום ושבץ מוחי נצפו ב-3.4% מהמטופלים. ההישרדות לשנה בקרב הנבדקים הייתה 83.9%. התוצאים היו דומים בין BASILICA של עלה אחד לבין שני העלים, מסתמים טבעיים או ביו-פרוסטטים ועם שימוש באמצעי הגנה לתסחיף מוחי.

לכתבה ב-MedpageToday

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני