חדשות

התועלת של קנבידיול בטיפול ב-Lennox-Gastaut Syndrome ו-Dravet Syndrome (מתוך Rev Neurol)

13/09/2021

 

במאמר סקירה שפורסם בכתב העת Revista de Neurologia סוקרים מומחים את מקומו של קנבידיול בטיפול בחולים עם תסמונת Lennox-Gastaut Syndrome ו-Dravet Syndrome, כולל משטר הטיפול המומלץ, יעילות ובטיחות הטיפול.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי קנבידיול הינו אחד המרכיבים המרכזיים של צמח הקנאביס, אשר הדגים תועלת כנגד פרכוסים. בעקבות הפיתוח הקליני שלו, בספטמבר 2019 ה-EMA אישר את מתן קנבידיול כתוספת טיפול לפרכוסים על-רקע תסמונות Lennox-Gastaut Syndrome ו-Dravet Syndrome, בשילוב עם Clobazam, בחולים בגילאי שנתיים ומעלה.

 

מטרת הסקירה הייתה לקבוע המלצות אודות השימוש בקנבידיול על-פי קונצנזוס מומחים לטיפול באפילפסיה בחולים עם תסמונות Lennox-Gastaut Syndrome ו-Dravet Syndrome בהתאם לניסיון הקליני והעדויות המדעיות.

 

המפגש כלל ארבעה מומחים בנוירולוגיה ונוירולוגיה ילדים בספרד, אשר היו מומחים לטיפול באפילפסיה משנית לתסמונות Lennox-Gastaut Syndrome ו-Dravet Syndrome ובעלי ניסיון קליני בטיפול ושימוש בקנבידיול.  המומחים דנו במספר נושאים, כולל מינון התחלתי ואלגוריתם העלאת מינון, יעילות טיפול (הערכת תוצאים וסמני הפסקת טיפול) ובטיחות קנבידיול (כולל הערכה, אינטראקציות בין-תרופתיות, ניהול אירועים חריגים).

 

המומחים ממליצים על העלאה איטית של מינון קנבידיול (4 שבועות) עד להשגת המינון המומלץ המקסימאלי או ההשפעה הרצויה. עוד מומלץ על הפחתת טיפול משולב בנוגדי-פרכוס במקרה של אירועים חריגים עקב אינטראקציות בין תרופתיות, וכי הטיפול יינתן למשך לפחות שישה חודשים, במידה ונסבל היטב.

 

יש לבחון את היעילות והבטיחות של קנבידיול באופן פרטני, תוך התייחסות ליתרונות והסיכונים בכל מקרה לגופו.

 

Rev Neurol. 2021 Sep 10

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני