חדשות

תוצאות הפסקת טיפול ב-Infliximab בחולים עם Ankylosing Spondylitis לאחר הפוגה ממושכת (Arthritis Res Ther)

29/06/2019

 

במאמר שפורסם בכתב העת Arthritis Research & Therapy מדווחים חוקרים כי שני-שליש מהחולים עם Ankylosing Spondylitis בהפוגה קלינית חוו הישנות קלינית זמן קצר לאחר הפסקת טיפול ב- Infliximab (רמיקד). אעפ"י שמתן חוזר של הטיפול היה בטוח, מחצית מהחולים לא הציגו תגובה קלינית דומה לזו שתוארה לפני הפסקת הטיפול.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את משך הזמן בו נותרו חולים עם Ankylosing Spondylitis בהפוגה קלינית וללא התלקחויות לאחר הפסקת טיפול במעכב TNF ולהעריך את ההשפעות של חשיפה חוזרת לטיפול. עוד חקרו החוקרים את מאפייני החולים שלא פיתחו הישנות קלינית.

 

המחקר הפרוספקטיבי, רב-מרכזי, תצפיתי, כלל חולים עם Ankylosing Spondylitis פעילה, אשר טופלו ב- Infliximab כמעכב TNF ראשון ונכנסו להפוגה ממושכת (למעלה משישה חודשים).

 

מבין 107 החולים עם הפוגה ממושכת, 36 חולים (34%) נכללו במחקר הנוכחי. לאחר הפסקת הטיפול, 21 מבין אותם 36 חולים (58%) פיתחו הישנות קלינית במהלך המעקב.

 

הטיפול ב- Infliximab חודש ורק ב-52% מהחולים תועדה הפוגה קלינית, בדומה לזו שתוארה לפני הפסקת הטיפול ב- Infliximab; ב-10% נוספים, חשיפה חוזרת לתרופה לא הייתה יעילה, כך שנדרשה החלפת טיפול במעכב TNF. החוקרים לא זיהו גורמים קליניים או ביולוגיים שנקשרו עם הופעת הישנות מחלה במהלך המעקב.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי שני-שליש מהחולים עם Ankylosing Spondylitis בהפוגה קלינית פיתחו הישנות קלינית של המחלה לאחר הפסקת Infliximab. אעפ"י שחשיפה חוזרת לתרופה הייתה בטוחה, מחצית מהחולים לא הציגו תגובה קלינית דומה לזו שתועדה טרם הפסקת הטיפול.

 

Arthritis Res Ther. 2019;21(88) 

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני