חדשות

האם צריכת מזון מעובד במהלך ההיריון מעלה את הסיכון לאוטיזם? (Scientific Reports)

27/06/2019

 

צריכת מוצרי מזון מעובדים במהלך ההיריון עשויה להיות מלווה בסיכון מוגבר להפרעות מהספקטרום של אוטיזם בצאצא, כך עולה מנתונים ראשוניים שפורסמו במהלך חודש יוני בכתב העת Scientific Reports.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי הפרעות מהספקטרום של אוטיזם הן הפרעות נוירו-התפתחותיות, המתאפיינות בהתרבות-יתר של תאי גליה, דלקת בתאי עצב, הפרעה במעגלים עצביים ותסמינים במערכת העיכול. החשיבות של הפרעה בהרכב מערכת העיכול בחולים עם הפרעות מהספקטרום של אוטיזם מעוררת עניין רב וכעת החוקרים בחנו את ההשפעה של Propionic Acid (PPA), חומצת שומן קצרת-שרשרת המשמשת במוצרי מזון מעובדים להארכת חיי המדף, על התרבות, התמיינות ודלקת תאי גזע עצביים בבני אדם.

 

בתנאי מעבדה החוקרים מצאו כי חשיפה של תאי גזע עצביים של העובר לרמות מוגזמות של PPA הפרעה למאזן הטבעי בין תאי מוח ע"י הפחתת מספר התאים שהתמיינו לתאי עצב וע"י האצת מספר התאים שהפכו לתאי גליה.

 

למרות שתאי גליה עשויים לסייע להגן על תפקוד תאי עצב, צפיפות יתר של תאי גליה (גליוזיס) עלול להפריע לקישוריות בין תאי עצב ולהוביל לדלקת, אשר תוארה במוחם של ילדים עם הפרעות מהספקטרום של אוטיזם. השילוב של ירידה בתאי עצב ופגיעה במסלולי תקשורת עשוי לפגוע ביכולת התקשורת של המוח ולהוביל להתנהגויות שלעיתים קרובות מזוהות בילדים עם אוטיזם, כולל התנהגות חוזרנית, הפרעות ניידות וחוסר יכולת לתקשר עם אחרים.

 

הממצאים העידו כי חשיפה ל-PPA שיבשה את הדפוס העצבי במהלך השלבים המוקדמים של ההתפתחות העצבית של העובר והוביל להתרבות-יתר של תאי גליה, הפרעה בארכיקטורה של המערכת העצבית ועליה במדדי דלקת; כל אלו עשויים להיות מצבים מקדימים לאוטיזם. החוקרים כותבים כי מדובר בממצאים מעניינים והם קוראים להשלים מחקרים נוספים במטרה להבין טוב יתר את משמעות הממצאים המוקדמים.

 

Scientific Reports, volume 9 (2019)

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני