חדשות

תוצאות מבטיחות לטיפול ב-Bumetanide להקלה על תסמיני אוטיזם (Transl Psychiatry)

31/01/2020

 

מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת Translational Psychiatry עולות תוצאות מבטיחות למשתן הלולאה Bumetanide, העשוי להביא לשיפור חלק מהתסמינים ההתנהגותיים העיקריים של אוטיזם ע"י הפחתת רמות הנוירו-טרנסמיטור GABA (Gamma-Aminobutyric Acid).

 

מדגם המחקר כלל 83 ילדים בגילאי 3-6 שנים עם אוטיזם בדרגה מתונה-עד-חמורה; 42 מהם טופלו ב- Bumetanideבמינון 0.5 מ"ג, פעמיים ביום, למשך שלושה חודשים ו-41 משתתפים לקחו חלק בקבוצת הביקורת ולא קיבלו כל טיפול. בתחילת המחקר, בשתי הקבוצות תועדו מדדי CARS (Childhood Autism Rating Scale) דומים.

 

בהשוואה לקבוצת הביקורת, בקבוצת הטיפול ב- Bumetanide תועדה ירידה משמעותית בחומרת התסמינים, כפי שבא לידי ביטוי במדד CARS ומספר דומה של מרכיבים קיבל ניקוד של 3 נקודות ומעלה. השיפור בתסמינים הקליניים תועד גם על-פי הרושם הכללי של הרופא שלא היה מודע לקבוצת המחקר.

 

מעניין במיוחד לציין את הירידה בהתנהגות חוזרנית וירידה בעניין בחפצים בקרב ילדים שנטלו Bumetanide.

 

מבדיקות הדמיה עלה כי שלושה חודשי טיפול ב- Bumetanide לוו בירידה ביחס בין GABA ל-Glutamate בשני אזורים מרכזיים במוח: הקורטקס האינסולרי, המשחק תפקיד באמפתיה ומודעות עצמית וקורטקס הראיה, האחראי לאינטגרציה ועיבוד מידע ויזואלי. ירידה זו ביחס בין GABA ו-Glutamate נקשר עם ירידה בחומרת התסמינים.

 

החוקרים מסבירים כי מדובר במחקר חשוב וממצאים מרגשים המעידים כי ישנה תרופה העשויה לשפר לימוד חברתי ולהפחית תסמיני הפרעות מהספקטרום של אוטיזם במהלך התקופה בה המוח של הילדים הללו ממשיך להתפתח.

 

Transl Psychiatry. Published online January 27, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני