חדשות

שכיחות גבוהה של השמנה חמורה בילדים עם הפרעות מהספקטרום של אוטיזם (South Med J)

04/05/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת Southern Medical Journal מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי שכיחות השמנה חמורה בילדים עם הפרעות מהספקטרום של אוטיזם עולה עם הגיל ובגילאי 6-11 שנים השיעורים גבוהים יותר משמעותית מאלו שתוארו באוכלוסיה הכללית.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את שיעורי הימצאות השמנה חמורה בילדים עם הפרעות מהספקטרום של אוטיזם, אל מול השיעורים באוכלוסיה הכללית ולזהות גורמי סיכון להשמנה באוכלוסיה זו.

 

החוקרים השלימו סקירה של הרשומות הרפואיות של 592 חולים עם הפרעות מהספקטרום של אוטיזם בין השנים 2013-2017 במרכז ביוסטון, טקסס. שיעורי הימצאות השמנה באוכלוסיה נבחנה אל מול נתונים ארציים לשנים 2013-2016.

 

מהנתונים עולה כי שיעורי הימצאות השמנה והשמנה חמורה באוכלוסיית החולים עם הפרעות מהספקטרום של אוטיזם היו דומים לאלו שדווחו באוכלוסיה הכללית. כאשר החוקרים בחנו את הנתונים לפי קבוצות גיל, באלו עם הפרעות מהספקטרום של אוטיזם בגילאי 6-11 שנים תועדו שיעורי הימצאות גבוהים יותר משמעותית של השמנה חמורה, בהשוואה לאוכלוסיה הכללית.

 

החוקרים כותבים כי על אנשי צוות רפואי להתייחס לחשיבות תזונה נכונה ופעילות גופנית מוקדם ככל הניתן במסגרת הטיפול המקיף בילדים עם הפרעות מהספקטרום של אוטיזם.

 

South Med J. 2020;113(4):168-175

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני