חדשות

הערכת תוצאות Brexipiprazole לטיפול בסכיזופרניה והפרעת דיכאון מג'ורי (Psychopharmacol Bull)

13/09/2021

 

במאמר שפורסם ב-Psychopharmacology Bulletin מדווחים מומחים מארצות הברית על תוצאות סקירה מקיפה של תוצאות טיפול ב- Brexpiprazole(ריקסלטי) בחולים עם סכיזופרניה והפרעת דיכאון מג'ורי, התומכות באפשרות זו כחלופה לטיפול בתרופות אנטי-פסיכוטיות טיפוסיות או תרופות אטיפיות מדור ראשון או שני.

 

המומחים מסבירים כי הפרעות מצב רוח והפרעות פסיכוטיות הן קבוצה של מחלות המשפיעות על ההתנהגות והתפקוד הקוגניטיבי. סכיזופרניה מתאפיינת בתסמינים חיוביים, דוגמת מחשבות שווא והלוצינציות, כמו גם תסמינים שליליים. הפרעת דיכאון מג'ורי הינה הפרעת מצב רוח, המשפיעה על התחושות של החולים, האנרגיה והמוטיבציה.

 

Brexpiprazole פועל כאגוניסט חלקי לקולטני Dopamine D2 ו-5-Hydroxytryptamine 1A וכאנטגוניסט ל-5-Hydroxytryptamine 2A.

 

ישנם מגוון רחב של גורמי סיכון לסכיזופרניה והפרעת דיכאון מג'ורי, הן גורמי סיכון ביולוגיים והן גורמי סיכון סביבתיים.

 

תרופות אנטי-פסיכוטיות מדור שלישי, כולל Brexpiprazole, הן משפחת התרופות האחרונה שנכנסה לשימוש והדגימה יעילות וסבילות בחולים רבים. חולים עם סכיזופרניה אקוטית הגיבו היטב לטיפול ב- Brexpiprazole.

 

בהקשר זה, בחולים הסובלים מהפרעת דיכאון מג'ורי ותסמיני חרדה, הטיפול ב- Brexpiprazole עשוי לשמש כתוספת טיפול חשובה ועשוי להפחית את תסמיני חרדה.

 

מהעדויות בספרות הרפואית עולה כי Brexpiprazole הוכח כחלופה יעילה לתכשירים אנטי-פסיכוטיים טיפוסיים או תרופות אנטי-פסיכוטיות אטיפיות מדור ראשון או שני.

 

Psychopharmacol Bull. 2021 Mar 16;51(2):69-95

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני