חדשות

עדויות חדשות תומכות ב-Mirvetuximab Soravtansine לטיפול בסרטן שחלות עמיד לטיפול (מתוך הודעת ImmunoGen)

03/12/2021

 

מנתונים חדשים עולה כי טיפול ב- Mirvetuximab Soravtansine לווה בתגובה אובייקטיבית בכשליש מהנשים עם סרטן שחלות עמיד לפלטינום, עתיר קולטני אלפא לפולאט, אשר קיבלו בעבר טיפול ב-Bevacizumab.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי Mirvetuximab Soravtansine הינו תצמיד נוגדן-תרופה ראשון במשפחה הכולל נוגדן הנקשר לקולטן אלפא לפולאט, עם מקשר בר-חיתוך, ושחרור DM4.

 

מחקר SORAYA כלל זרוע אחת ובחן את מתן Mirvetuximab Soravtansine כטיפול מונותרפי ב-106 נשים עם סרטן שחלות עמיד לפלטינום ועתיר קולטני אלפא לפולאט. הנשים שנכללו במחקר קיבלו חציון של שלושה קווי טיפול קודמים, כולן טופלו ב-Bevacizumab ו-48% קיבלו טיפול במעכבי PARP.

 

חציון משך המעקב עמד על 8.1 חודשים.

 

המחקר ענה על התוצא העיקרי, כאשר מחברת התרופות האחראית לתרופה נמסר כי התוצאות אישרו שיעורי תגובה אובייקטיבית של 32.4% (רווח בר-סמך 95% של 23.6-42.2%) לפי הערכת החוקרים ושל 31.6% (רווח בר-סמך 95% של 22.4-41.9%) לפי הערכה מרכזית בלתי-תלויה. החוקרים דיווחו כי התגובה לטיפול לא הייתה תלויה בטיפול קודם במעכב PARP או במספר קווי טיפול קודמים.

 

חציון משך התגובה לטיפול, אחד מתוצאי הסיום המשניים העיקריים, עמד על 5.9 חודשים (רווח בר-סמך 95% של 5.6-7.7).

 

אירועים חריגים על-רקע הטיפול הובילו להפחתת מינון ב-19% מהמשתתפות במחקר, עיכוב במינון ב-32% מהנשים והפסקת טיפול ב-7% מהנשים.

 

האירועים החריגים הנפוצים על-רקע הטיפול כללו טשטוש ראיה (בכל דרגה, 41%; דרגה 3 ומעלה, 6%), מחלה של הקרנית (בכל דרגה, 35%; בדרגה 3 ומעלה, 9%) ובחילות (בכל דרגה, 29%; בדרגה 3 ומעלה, 0%).

 

למרות התקדמות בטיפול בנשים עם סרטן שחלות רגיש לפלטינום, מרבית החולות במחלה בסופו של דבר יפתחו מחלה עמידה לפלטינום, כנגד אפשרויות הטיפול מוגבלות, בעיקר באלו שקיבלו בעבר טיפול ב-Bevacizumab. ממצאי המחקר הנוכחי עשויים לסייע בהגדרת הטיפול הסטנדרטי בנשים עם סרטן שחלות עמיד לפלטינום ועתיר קולטני אלפא לפולאט.

 

מתוך הודעת ImmunoGen

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני