הרצאות מצגות

רפואה ותזונה אישית מבוססת על הרכב חלב האם/הרצאתה של ד''ר רביד שכטר (מיימילק) מכנס תזונה מונעת, כנס איחוד כוחות 2016- מושב hot topics בתזונת ילדים

19/05/2016

חלב אם הוא הסטנדרט בתזונת תינוקות. חלב אם הוא רקמה חיה המכילה אינספור רכיבים ביו-אקטיביים חיוניים לבריאות והתפתחות התינוק. חלב אם הינו נוזל פיזיולוגי הנדגם בצורה לא פולשנית, המושפע מסטטוס האם, גנטיקה, הרגלים ועוד, ובעל השלכות דיאגנוסטיות, הן על היונק והן על האם. לכל אם הרכב חלב ייחודי משלה, ואבחון במועד יכול לקדם הצלחת הנקה ולאפשר התאמת טיפול תזונתי אישי ליונק ולאם.

היות וגופי בריאות בעולם ממליצים על הנקה בלעדית לחצי שנה הראשונה לחיים, תקופה הנחשבת כפגיעה לחסרים תזונתיים, ישנה משמעות רבה לניטור רמות הויטמינים בחלב אם כרפואה מונעת ומותאמת אישית.

כיום, מצטבר מידע בספרות המקצועית המקשר את ההרכב התזונתי של חלב האם לתזונת האם המיניקה. רכיבים אשר רמתם בחלב האם מושפעת מתזונת האם והסטטוס בגופה ואשר עלולים להימצא בחסר, הוגדרו בעדיפות ראשונה לנשים מיניקות וכוללים את הויטמינים A,B1, B2, B6, B12 , כולין והמינרלים יוד וסלניום.

תיסופם בתזונת האם מוביל לשיפור סטטוס היונק. חסרים קליניים בתינוקות יונקים בעולם מערבי הם נדירים (מקרים דווחו גם בישראל), אולם אלו מתגלים מאוחר במחצית השנייה לחיי התינוק, בעוד שנוצרו הרבה קודם. חסרים תת קליניים בקרב תינוקות יונקים שכיחים ומתועדים על ידי ארגוני בריאות בעולם כולל גם במדינות מערביות, בעוד שהשלכותיהם ארוכות טווח טרם ברורות הם מגדירים את האוכלוסיה שבסיכון.

ניטור של האוכלוסיה באמצעות חלב אם הינו כלי לא פולשני לסקרי מצב האוכלוסיה ולקביעת המלצות לשיפור בריאות האם והילוד. ניטור של אמהות, באמצעות דגימת חלב אם אישית, כחלק מאיבחון וטיפול פרטני, הינו בסיס לבניית תזונה מותאמת אישית לאם בתקופת ההנקה לשיפור בריאות האם והתינוק.

מעבדות מיימילק הינה חברה הזנק המתמחה בדיאגנוסטיקה בחלב אם. מיימילק מפתחת ומבצעת בדיקות רפואיות מבוססות מעבדה בחלב אם לאבחון של סיבוכים קשורי הנקה ומדדי איכות בחלב אם. ההרצאה סקרה תוצאות ייחודיות של מעבדות מיימילק מאנאליזה ראשונית של מדגם ראשוני אשר מצביע על שונות בהרכב חלב האם של נשים מניקות, ומספק אינפורמציה בדבר שכיחות חסרים תזונתיים של חלב האם בישראל.

למצגת המלאה

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני