חדשות

פרוטוקול חדש מהאקדמיה האמריקאית לרפואת הנקה בנושא כאבים כרוניים (Breastfeed Med)

11/07/2016

מאת צוות MYMILK

מטרת ההאקדמיה האמריקאית לרפואת הנקה  הינה לייצר פרוטוקולים לניהול בעיות נפוצות אשר עשויות להשפיע על הנקה.

מטרת פרוטוקול חדש זה שפורסם החודש הינה לספק הנחיות מבוססות עובדות לדיאגנוסטיקה, הערכה וטיפול בנשים עם כאב כרוני בשד או בפיטמה, מצב שבו הנקה מלווה בכאב יותר מ2 שבועות. הפרוטוקול הוא בנוסף לפרוטוקול שפורסם בשנת 2014 אשר מתיחס על איבחון וטיפול בדלקות שד אקוטיות (מסטיטיס- פרוטוקול ABM מספר 4).

במחקר שבחן 1323 אמהות שהפסיקו להניק בחודש הראשון לאחר הנקה, 29.3% ציינו כי חוו כאב ו36.8% ציינו פיטמה סדוקה/שורפת/מדממת כסיבה מרכזית להפסקת הנקה. זיהוי במועד וטיפול ראוי של כאבים מתמשכים בהנקה הינם קריטים כדי לאפשר לנשים לספק את מטרות הזנה של תינוקם.

פרוטוקול 26 של האקדמיה האמריקאית לרפואת הנקה 2016 מתייחס לבידוק וסיקור האם והתינוק כולל היסטורית כאבים, אמהות, ייצור חלב, תבנית הנקה), אבחנה מבדלת בין גורמי הכאב השונים (פצע בפיטמה, דלקת עורית, זיהום בשד, פטריה, ועוד) בהתייחסות על הסימפטומים והטיפול השונה במצבים השונים. הפרוטוקול מתייחס לשימוש בתרבית חלב אם ו/או פיטמה לדיאגנוסטיקה של גורם הכאב בהנקה.

לפי הפרוטוקול תרביות חלב אם או פיטמה נדרשות בדלקות שד אקוטיות, דלקת שאינה מגיבה לטיפול אנטיביוטי תוך 48 שעות, סדקים בפיטמה, פריחה, חשד לפטריה או כאבים עמוקים בשד שאינם בפרופורציה לנראות השד.

New protocol from ABM Persistent Pain with Breastfeeding protocol #26 (Breastfeed Med. 2016 Mar)

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני