חדשות

מריחואנה נותרת זמן ממושך בחלב אם בקרב נשים שהשתמשו בסם במהלך ההיריון (JAMA Pediatr)

08/03/2021

 

מנתונים חדשים שפורסמו בכתב העת JAMA Pediatrics עולה כי המרכיב THC (Delta-9-Tetrahydrocannabinol) נותר למשך שבועות בחלב אם כאשר אימהות השתמשו במריחואנה במהלך ההיריון, גם לאחר הפסקת השימוש בסם.

 

בסך הכול, החוקרים גייסו למחקר 25 נשים שהשתמשו במריחואנה במהלך ההיריון ודיווחו כי בכוונתן היה להפסיק את השימוש לאחר הלידה; עם זאת, 13 נשים לא עמדו בהבטחה זו.

 

מבין 12 נשים שהשתמשו במריחואנה במהלך ההיריון והפסיקו לאחר הלידה, בכל הנשים תועדו רמות מדידות של THC בחלב אם לאורך שישה שבועות, עם חציון ריכוז THC בשבוע הראשון לאחר הלידה של 3.2 ננוגרם/מ"ל.

 

כאשר דגימות חלב אם נלקחו 2-5 פעמים בשבוע, חציון רמות THC עמדו על 5.5 ננוגרם/מ"ל בשבוע השני לאחר-לידה, לאחר מכן ירדו לאורך שישה שבועות. בנקודה זו, חציון רמות THC עמד על 1.9 ננוגרם/מ"ל וניתן היה לזהות רמות מדידות של הסם בכל המשתתפות.

 

החוקרים חישבו את זמן מחצית החיים המוצע עד לפינוי הסם עמד על 17 ימים בשבע נשים שהפסיקו להשתמש במריחואנה למשך לפחות 5 שבועות.

 

ממצאי המחקר מעידים על האתגרים הכרוכים בהפסקת השימוש במריחואנה וכן מצביעים על ההפרשה הממושכת של THC בחלב אם לאורך למעלה משישה שבועות בנשים אשר השתמשו במריחואנה במהלך ההיריון.

 

החוקרים מסבירים כי הממצאים מעידים כי קנבינואידים ממשיכים לעבור דרך חלב אם לתינוק, גם לאחר שהאם הפסיקה את השימוש במריחואנה. חשוב להעביר את המסר לנשים העשויות להשתמש בקנאביס במהלך ההיריון.

 

JAMA Pediatr 2021

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני