חדשות

חברת Merck פנתה לאישור מתן פומי של Molnupiravir כטיפול נגד COVID-19 (מתוך הודעת חברת Merck)

11/10/2021

 

החברות Merck ו-Ridgeback Biotherapeutics הודיעה כי הגישו בקשה למנהל המזון והתרופות האמריקאי לאישור שימוש חירום של Molnupiravir, תכשיר אנטי-ויראלי פומי המעכב את השכפול של נגיף הקורונה.

 

הטיפול התרופתי נבדק במבוגרים עם COVID-19 בדרגה קלה-עד-בינונית המצויים בסיכון מוגבר להתקדמות למחלה חמורה או אשפוז. במידה והטיפול יאושר, אזי הוא עשוי להוות את הטיפול האנטי-ויראלי הפומי הראשון כנגד COVID-19.

 

חברת Merck פרסמה כי הנתונים ממחקר בשלב 3 שפורסמו מוקדם יותר החודש העידו כי בחולים שטופלו ב- Molnupiravir נרשמה ירידה של 50% בסיכוי לאשפוז או תמותה עקב COVID-19, בהשוואה לאלו שקיבלו פלסבו. המחקר גם הראה כי Molnupiravir הדגים יעילות עקבית כנגד וריאנטים של נגיף הקורונה.

 

חברת Merck כבר החלה בייצור Molnupiravir ומצפה כי עד סוף השנה יהיו זמינים 10 מיליון מחזורי טיפול. החברה גם הגיעה להסכמה עם ממשלות ברחבי העולם, כולל ארצות הברית, במטרה להבטיח גישה זמינה ש הטיפול מיד לאחר אישורו.

 

מהחברה נמסר כי הם מצפים לעבוד עם מנהל המזון והתרופות האמריקאי לבחינת הטיפול וכן לעבוד עם רשויות אחרות במטרה להביא לכך ש- Molnupiravir יהיה זמין לחולים ברחבי העולם תוך זמן קצר ככל האפשר.

 

מתוך הודעת חברת Merck

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני