חדשות

תוצאות מבטיחות למשלב Bempegaldesleukin עם Nivolumab כקו-טיפול ראשון כנגד מלנומה גרורתית (J Clin Oncol)

19/07/2021

 

במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Clinical Oncology מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי משלב Bempegaldesleukin (אופדיבו) עם Nivolumab נסבל היטב והדגים פעילות כנגד מלנומה גרורותית, כאשר ניתן כקו-טיפול ראשון, כולל הארכת חציון הישרדות ללא-התקדמות.

 

החוקרים התבססו על נתוני מחקר PIVOT-02 להערכת משלב Bempegaldesleukin עם Nivolumab כקו-טיפול ראשון כנגד מלנומה גרורתית. מדגם המחקר כלל 41 חולים עם מלנומה בשלב III/IV, אשר לא קיבלו טיפול קודם וקיבלו טיפול במשלב Bempegaldesleukin עם Nivolumab כל שלושה שבועות, למשך עד שנתיים; 38 מהחולים היו זמינים להערכת יעילות הטיפול.

 

תוצאי הסיום העיקריים כללו את הבטיחות ואת שיעורי תגובה אובייקטיבית; תוצאי סיום אחרים כללו את ההישרדות ללא-התקדמות, הישרדות כוללת וביומרקרים.

 

לאחר חציון מעקב של 29 חודשים, שיעורי תגובה אובייקטיבית עמדו על 52.6% (20 מבין 38 חולים) ושיעורי תגובה מלאה עמדו על 34.2% (13 מבין 38 חולים).

 

חציון השינוי בגודל נגעי המטרה מתחילת המחקר עמד על 78.5%-, כאשר בקרב למחצית מהחולים (47.4%) תועד ריפוי כמעט מלא של נגעי המטרה. 

 

חציון ההישרדות ללא-התקדמות עמד על 30.9 חודשים, כאשר חציון ההישרדות הכוללת טרם נקבע; שיעורי ההישרדות הכוללים לאחר 24 חודשים עמדו על 77.0% (רווח בר-סמך 95% של 60.4%-87.3%).

 

אירועים חריגים בדרגה 3 ו-4 על-רקע הטיפול ואירועים חריגים בתיווך מערכת החיסון תועדו ב-17.1% ו-4.9% מהחולים, בהתאמה. תגובה פולי-פונקציונאלית מוגברת בתאי CD8+ ותאי CD4+ תועדה בבדיקות דם לאחר הטיפול, משנית לפעילות ציטוקינים. הממצאים הצביעו על קורלציה בין ביומרקרים בבדיקות דם בשלב מוקדם במהלך הטיפול ובין התגובה לטיפול.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי ממצאי המחקר תומכים בפעילות משלב Bempegaldesleukin עם Nivolumab כקו-טיפול ראשון כנגד מלנומה גרורתית.

 

J Clin Oncol 2021

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני