חדשות

האם יש תועלת לטיפול ב-NSAID סביב ניתוחי קטרקט (Curr Opin Ophthalmol)

09/01/2019

 

במאמר שפורסם בכתב העת Current Opinion in Ophthalmology דנים הכותבים ביתרונות השימוש בנוגדי-דלקת שאינם סטרואידים בחולים סביב ניתוחי קטרקט. הם מדווחים כי תרופות אלו עשויות לסייע להקל על דלקת וכאב סביב הניתוחים וכן עשויים לסייע בהגנה מפני בצקת מקולארית.

 

נוגדי-דלקת שאינם סטרואידים מצויים בשימוש נרחב בחולים סביב ניתוחי קטרקט, לאור מספר יתרונות של תרופות אלו בתקופה הבתר-ניתוחית. עם זאת, טרם נקבע מהי התרופה האופטימאלית או מהו המינון המומלץ במקרים אלו. החוקרים השלימו כעת סקירת ספרות של מאמרים שפורסמו בין 1 בינואר, 2016, ועד 30 ביוני, 2018, אשר בחנו את השימוש הבתר-ניתוחי בנוגדי-דלקת שאינם סטרואידים בחולים שהיו מיועדים לניתוח קטרקט.

 

סקירת ספרות זיהתה חמישה תחומים שנבחנו לאחרונה לשימוש ב-NSAID (Nonsteroidal Anti-Inflammatory Drugs) – דלקת יאטרוגנית, טיפול תוך-ניתוחי להרחבת אישונית, טיפול לאחר-ניתוח למניעת CME (Cystoid Macular Edema), מניעת דלקת/כאב ושיפור איכות החיים של החולים.

 

סקירת הספרות ביססה את היעילות של משלב Phenylephrine-NSAID להרחבת אישונית, שימוש בנוגדי-דלקת שאינם סטרואידים למניעת CME באוכלוסיות מסוימות בסיכון גבוה וטיפול ב-NSAID לאחר-ניתוח לאיזון כאבים ודלקת.

 

עם זאת, החוקרים קוראים להשלים מחקרים נוספים באיכות גבוהה, בכדי לקבוע את ההשפעות ארוכות הטווח של טיפול בתר-ניתוחי בנוגדי-דלקת שאינם סטרואידים על חדות הראיה ושיעורי CME.

 

Curr Opin Ophthalmol. 2019;30(1):44-49

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני