חדשות

השוואת היעילות והנזקים של תכשירים אנטיביוטיים לטיפול אמבולטורי בדיברטיקוליטיס (Annals of Internal Medicine)

27/02/2021

 

מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת Annals of Internal Medicine עולה כי טיפול בדיברטיקוליטיס בחולים אמבולטוריים באוגמנטין (Amoxicillin-Clavulanate) עשוי להפחית את הסיכון לנזקים על-רקע טיפול בפלאורוקווינולונים, ללא עליה בסיכון לסיבוכים משנית לדלקת סעיפים.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים לבחון את היעילות והבטיחות של משלב Metronidazole עם פלאורוקווינולונים אל מול טיפול באוגמנטין בטיפול אמבולטורי בדיברטיקוליטיס. הם השלימו מחקר שכלל נתוני תביעות של תושבי ארצות הברית בגילאי 18-64 שנים עם ביטוח במימון מעסיק פרטי או אלו בגילאי 65 שנים ומעלה עם ביטוח מדיקייר.

 

המחקר כלל מבוגרים שאינם מדוכאי חיסון ואינם מאושפזים, עם אבחנה של דיברטיקוליטיס. ההתערבות כללה טיפול ב-Metronidazole-Fluoroquinolone או Amoxicillin-Clavulanate. החוקרים בחנו את הסיכון לאחר שנה אחת לאשפוז בבית החולים, ניתוח דחוך וזיהום בחיידק Clostridium difficile ואת הסיכון לניתוח אלקטיבי לאחר שלוש שנים.

 

במאגר MarketScan זוהו 106,361 חולים שהחלו טיפול תרופתי חדש במשלב Metronidazole עם פלאורוקווינולונים ו-13,160 חולים שהחלו טיפול באוגמנטין. החוקרים לא זיהו הבדלים בסיכון לאחר שנה אחת לאשפוז בבית חולים (הבדל של 0.1 נקודות אחוז), ניתוח דחוף (הבדל של 0.2 נקודות אחוז), או סיכון לזיהום Clostridium difficile (הבדל של 0.0 נקודות אחוז) בין הקבוצות.

 

מנתוני מדיקייר עלה כי 17,639 חולים היו מטופלים חדשים ב-Metronidazole עם פלאורוקווינולונים ו-2,709 חולים טופלו באוגמנטין. לא תועדו הבדלים לאחר שנה אחת בסיכון לאשפוז (הבדל בסיכון של 0.1 נקודות אחוז), ניתוח דחוף (הבדל בסיכון של 0.2 נקודות אחוז), או בסיכון לניתוח אלקטיבי לאחר 3 שנים (הבדל בסיכון של 0.3 נקודות אחוז) בין הקבוצות. הסיכון זיהום Clostridium difficile לאחר שנה אחת היה גבוה יותר בקרב מטופלים ב-Metronidazole עם פלאורוקווינולונים, בהשוואה למטופלים באוגמנטין (הבדל של 0.6 נקודות אחוז).

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי טיפול באוגמנטין בחולים אמבולטוריים עם דיברטיקוליטיס עשוי להפחית את הסיכון לנזקי טיפול בפלאורוקוויניולונים, ללא השפעה שלילית על תוצאות הטיפול בחולים.

 

Annals of Internal Medicine 2021

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני