הרצאות מצגות

שאלה לדיון: סימבסטטין הגורם לנוירופתיה קשה ?

27/06/2006

ד"ר אהוד הר שמש מציג כאן מקרה בעייתי, ומבקש לקבל מהקוראים הצעות ורעיונות להמשך טיפול. להלן המקרה:

ברברה, בת 50, פנתה בשאלת טיפול לכולסטרול, בגלל הסטוריה משפחתית כבדה של יתר כולסטרול ו-CAD בגיל צעיר -  אצל אחיה ואחי אביה. לא ידוע על בדיקה גנטית.
בריאה בד"כ, רזה, עישנה עשרים שנה עד 2000, ל.ד 110/70, פעילות אירובית X3 בשבוע.


סה"כ כולסטרול  294

 , LDL 228

, HDL 37,

 TG 130 . 


הדיאטנית אמרה שאין לה מה לשפר.
נסיון סימבאסטטין 20 מג' הניב כאבי תופת בכפות רגלים ושוקייים, שהשתפרו מאוד תוך שלושה ימים מהפסקת הטיפול, אך לקח כחודשיים עד שנעלמו. לא נעשה EMG

 CPK היה תקין.
היות ומדובר כנראה בנוירופתיה פריפרית מסטטינים ומדובר ב-class effect והיות וכנראה צריכת הכולסטרול במזון אינה מצדיקה טיפול באזטרול או סופחים אחרים- איני יודע כיצד להמשיך והאם באמת יש הצדקה לטיפול תרופתי?
תודה
דר' אהוד הר-שמש הזורע

 

המעוניינים להתייחס - נא לעשות זאת על ידי "כתוב תגובה" . נא הקפידו לכתוב באותיות עבריות בלבד.

למעוניינים לפנות גם ישירות לד"ר הר שמש , ניתן לכתוב לדוא"ל  שלו - כאן.

 

תודה להתייחסותכם והצעותיכם.

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני