חדשות

ארה''ב מפרסמת המלצות תזונתיות חדשות: ללא הגבלת כולסטרול, אור ירוק לצריכה מתונה של קפאין והמלצות למיים, חיטה מלאה פירות ירקות ועוד (Dietary Guidelines Advisory Committee)

25/02/2015

מאת מערכת אי-מד

פאנל המומחים האמריקאי לתזונה נכונה פרסם כעת המלצות תזונתיות חדשות . ההמלצות כוללות הצעות להתמקד בצריכת פירות, ירקות, חיטה מלאה, חלב דל או נטול שומן, מאכלי ים, קטניות, ואגוזים, ולהגביל את הצריכה של בשר אדום ומעובד ותוספי סוכר .

יש מס' שינויים בהנחיות החדשות, כמו מתן אור ירוק לצריכה מתונה של קפאין וללא צורך בהגבלה תזונתית הקשורה לכולסטרול. המחברים מסבירים כי קיימות עדויות חזקות המראות שאין צורך למנוע קבוצות מזון או להמליץ על דיאטה ספציפית אחת בכדי להשיג תזונה בריאה ומאוזנת.

באשר לנתרן, הועדה מדגישה שהאמריקאים עדיין צורכים רמות גבוהות מידי של נתרן, עם צריכה יומית ממוצעת של 3500 מ"ג . המטרה המוצעת בהנחיות היא לקצץ לפחות 1000 מ"ג מהרמה היומית, בשאיפה להגיע לרמה יומית של עד 2,300 מ"ג, ללא הנחיות ספציפיות לסובלים מיתר לחץ דם, סוכרת או מחלת כליות כרונית.

הפאנל ממליץ גם על צריכה של לא יותר מ-10% מהקלוריות היומיות שומן רווי. כך גם באשר לסוכר. (היינו לא להוסיף יותר מ-12 כפיות סוכר ביום למשקאות כמו קפה ותה, כשהצריכה הנוכחית בארה"ב היא של 22-30 כפיות סוכר ביום (כולל שתיית משקאות מוגזים/ ממותקים).  בהקשר זה ממליצות ההנחיות על שתיית מיים לרוויה במקום משקאות ממותקים, בעיקר בקרב ילדים.

2015 Dietary Guidelines Advisory Committee. Advisory report to the Secretary of Health and Human Services and Secretary of Agriculture. Published February 2015

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני