חדשות

מחקר חלוצי לשיפור ניהול מחלת הסוכרת המקושרת לסיסטיק פיברוזיס יבוצע באמצעות מערכת של דריו הלת'

26/08/2018

הודעת דריו הלת'

 

-          הזדמנות לדריו הלת' להיות החברה הראשונה שתספק פתרון בריאות דיגיטלית עבור סוג ייחודי זה של סכרת בקרב אנשים עם סיסטיק פיברוזיס.

-          תוצאות ראשוניות יוצגו בכנס אמריקה הצפונית לסיסטיק פיברוזיס באוקטובר 2018.

 

דריו הלת' מובילת שוק עולמית בתחום הבריאות הדיגיטלית, המציעה פתרונות ניהול מידע רפואי באמצעות תקשורת ניידת, הודיעה היום על חתימה על הסכם עם Attain Health, המספקת הדרכה רפואית משולבת ליחידים החיים עם סיסטיק פיברוזיס, לניסוי של פלטפורמת  DarioEngage בניהול מחלת הסוכרת אצל חולי סיסטיק פיברוזיס (CFRD .(CFRD הוא סוג ייחודי של סוכרת שמתגלה בהערכה אצל 30,000 אמריקאים ו-70,000 אנשים ברחבי העולם החיים עם סיסטיק פיברוזיס.

 

המחקר יתמקד בחיבור של הלקוחות וצוותי התמיכה לצורך ניהול יעיל יותר של היפר גליקימיה בקרב אנשים החיים עם סיסטיק פברוזיס. מטרת המחקר הינה להפחית את הסיכון לזיהום חידקי בריאות ולשפר את האבחנה בכללותה של החולה. מחקרים קודמים הראו כי ישנה קורולציה בין מקרי סוכר גבוה וזיהום בקרב חולי סיסטיק פיברוזיס. תכנית הפיילוט שתיארך 3 חודשים תבצע מעקב אחר 12 חולים עם CFRD. ישנה ציפייה כי המידע בזמן אמת בגין המטופל שיועבר באמצעות DarioEngage יסייע למרפאות להבין את השינויים ברמת הגלוקוז המעידים על החמרה במחלה. היכולת של דריו הלת' לקדם תוכן בריאותי חינוכי באמצעות האפליקציה צפוי לשפר את אופן ניהול המחלה.  Attain Health התחייבה לממן את הפיילוט באמצעות תשלום עבור גישה למערכת המידע של DarioEngage, כדי לסייע בניטור החולים הממומנים של דריו הלת'.

 

Attain Health ודריו הלת' מתכננות להציג ממצאים ראשוניים בכנס אמריקה הצפונית לסיסטיק פיברוזיס שיתקיים בין ה-18-20 לאוקטובר 2018 בדנבר, קולורדו. תוצאות סופיות של המחקר צפויות להתפרסם בדצמבר 2018.

 

"בחולי סיסטיק פיברוזיס ניהול אפקטיבי של הסוכרת הינו קריטי, זאת כאשר ישנה עליה של פי 6 באירועי המוות בקרב בעלי תחלואה כפולה לעומת חולי סיסטיק פיברוזיס ללא סוכרת. הגידול בסיכון למוות בגין זיהומי ריאה הינו  בקורלציה עם התרחשות אירועים היפרגליקמים". אמר קאט קווין פורקו(Kat Quinn Porco), מייסד Attain Health ומוביל דעה בטיפול והדרכה של חולי סיסטיק פיברוזיס. "אנחנו מאוד שמחים להתקדם יחד עם דריו הלת' בחקר היתרונות של פתרונות הבריאות הדיגיטלית עבור חולים החיים עם סיסטיק פיברוזיס. בחירתנו לעבוד עם דריו הלת' הינה  בשל התפיסה של פלטפורמה מותאמת מטופל, נוחות השימוש, מידע בזמן אמת, והמוניטין המכובד שלה זוכה החברה בתחום הסוכרת".

 

"סיסטיק פיברוזיס היא לכשעצמה מחלה מורכבת הדורשת הדרכה ואימון חולים וטיפול עצמי, העול שמתווסף בניהול סכרת אצל חולים עם CFRD, לצורך הקטנת הסיכון של זיהום בריאות, הוא צורך רפואי שטרם קיבל מענה מתאים. בתום 3 חודשי הפיילוט תפעל Attain Health להשגת מענק במטרה להמשיך את הניסוי בפלטפורמת DarioEngage והשתתפות של עד כ-200 חולים בשנה" הוסיף פורקו.

 

"בהשתתפותנו במחקר החלוצי יחד עם Attain Health, דריו הלת' סוללת את הדרך לטיפול בחולים עם CFRD באמצעות אספקת פלטפורמת ניהול בריאות דיגיטלית הטובה ביותר בשוק כיום. ההסכם והמחקר החלוצי מניחים את התשתית להתפשטות דריו הלת' לטיפול במחלות כרוניות נוספות שהטיפול בהן חופף לסכרת ובאותה עת גם מתרחב מעבר לסוכרת בה התמקדנו בתחילה". אמר ארז רפאל, נשיא ומנכ"ל דריו הלת'.

 

 

 

אודות Attain Health 

Attain Health היא תכנית משולבת של אימון בריאות וביצוע פיזי המתמקדת בטיפול המותאם למטופל ופונה למטופלים עם סיסטיק פיברוזיס לצורך שיפור בריאותם. Attain Health נוצרה לצורך עבודה בשיתוף פעולה עם חולים וצוותי התמיכה לצורך העצמתם, הפיכתם לפעילים, ויצירת דפוס חשיבה של דבקות במטרה. הפלטפורמה שלנו, בריאות משולבת ואימון לביצועים, מתבססת על מודל אימון הבריאות המשולב של Duke, כדי לספק תוכנית אשר תאפשר יצירת שינוי משמעותי בחייהם של הלקוחות.

 

 

אודות דריו - DarioHealth Corp

דריו (נאסד"ק:DRIO) הינה מובילת שוק עולמית בשירותי בריאות דיגיטליים, המעניקה למשתמשים פתרונות רפואיים דינמיים בסלולר. היום, מידע אודות בריאות ודרכי הטיפול עובר דמוקרטיזציה ואנו מאמינים שאנשים זכאים לדעת הכל על מצבם הבריאותי ויש להם את הכלים הטובים ביותר לצורך ניהול מצבם. הגישה חדשנית של דריו נעזרת בנתוני ביג דאטה וכוללת שיטה ראשונה מסוגה לניהול מידע אודות מחלות כרוניות, נותנת לאנשים את היכולות לניטור ולנהל מעקב אחר המחלה מבלי שהמחלה תאט אותם. מטה החברה ממוקם בניו יורק עם מרכז מחקר ופיתוח בקיסריה, ישראל.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני