חדשות

נוהל בקרה יחודי המבוצע במכון MRI של בי''ח לניאדו הוביל לאבחון מוקדם של דיסקציה בעורק התרדמה של מטופלת בשנות ה-40 לחייה (הודעת לניאדו)

17/08/2020

הודעת המרכז הרפואי לניאדו

מטופלת בשנות ה-40 לחייה, הסובלת מכאבי ראש חזקים מזה מס' ימים הגיעה לבדיקת MRI בבי"ח לניאדו בשעות הערב של יום רביעי . בדיקת ההדמייה המבוצעת במכשיר מתקדם תוצרת חברת Philips בדקה את איזור המח, בעקבות תלונותיה של המטופלת.


עם הקמת מכון ה-MRI בלניאדו לפני כחמש שנים נקבע נוהל בקרה יחודי, במסגרתו עוברת הרנטגנאית הראשית של המכון על כל הבדיקות שבוצעו במהלך ה-24 שעות האחרונות מדי בוקר. כך, ניתן לזהות בדיקות המראות ממצא חשוד ולזרז באופן מידי את הפיענוח המלא על ידי רדיולוג/ית מומחה/ית.


ביום חמישי בשעה תשע בבוקר זיהתה גב' שפרה רודה, הרנטגנאית האחראית במכון ה- MRI באחת הסריקות באיזור הצוואר, בשולי תמונת המח ממצא חשוד הממוקם בצוואר.

 

גב' רודה עירבה במידי את הרדיולוגית ד"ר בלינקי שאיששה את חששותיה של גב' רודה - מדובר בדיסקציה בעורק התרדמת המוביל דם למח. דיסקציה כזו הינה אחת הסכנות המוכרות להופעת שבץ מוחי אצל אנשים צעירים. בתוך זמן קצר נמסרה הודעה לנבדקת לפנות במיידי למיון ובעקבות כך ניצלו חייה. הנבדקת אושפזה לקבלת טיפול תרופתי של מדללי דם ובכך ניצלו חייה.


"נוהל הבקרה שפיתחנו בלניאדו ומיושם בהצלחה הוא נוהל שמציל חיים פשוטו כמשמעו" אומרת גב' רודה.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני