חדשות

טיפול ב-Dupilumab מקל על גרד בילדים עם אקזמה חמורה (מתוך Revolutionizng Atopic Dermatitis)

12/01/2021

 

טיפול ב- Dupilumab (דופיקסנט) בשילוב עם טיפול מקומי בקורטיקוסטרואידים הוביל להקלה מהירה וממושכת בעוצמת ושכיחות גרד בילדים בגילאי 6-11 שנים עם אטופיק דרמטיטיס בדרגה חמורה, כך מדווחים חוקרים במהלך הסימפוזיון הוירטואלי שכותרתו Revolutionizng Atopic Dermatitis.

 

ממצאים אלו מבוססים על ניתוח פוסט-הוק של מחקר LIBERTY AD PEDS בשלב 3, שכלל ילדים בגילאי 6-11 שנים עם אטופיק דמטיטיס חמורה ומצא כי טיפול ב- Dupilumab הוביל לשיפור משמעותית בסימנים ותסמינים של אטופיק דרמטיטיס, לצד שיפור איכות החיים של החולים, עם פרופיל בטיחות מתקבלת על הדעת.

 

לניתוח הנתונים הנוכחי, החוקרים בחנו את מרווח הזמן עד לתחילת השפעה, היקף ההשפעה ומשך ההשפעה של Dupilumab על מדדים שונים להערכת גרד ב-243 ילדים שחולקו באקראי לטיפול ב- Dupilumab במינון 300 מ"ג כל ארבעה שבועות, 200 מ"ג כל שבועיים, או פלסבו.

 

מהנתונים עולה כי לפי סולם NRS (Numerical Rating Scale) להערכת שיא הגרד, הטיפול ב- Dupilumab לווה בשיפור משמעותי במדד הגרד החמור ביותר מתחילת המחקר עד יום 22 בקבוצת הטיפול ב- Dupilumab במינון 300 מ"ג כל 4 שבועות ובקבוצת הטיפול ב- Dupilumab במינון 200 מ"ג כל שבועיים, בהשוואה לפלסבו (29%- לעומת 30%-, בהתאמה). הטיפול ב- Dupilumab לווה עוד בשיפור מובהק סטטיסטית במדד הגרד היומי החמור ביותר לאורך 16 שבועות, בהשוואה לפלסבו (55%- לעומת 58%-, בהתאמה). בדומה שיעור גבוה יותר של חולים שטופלו ב- Dupilumab השיגו שיפור של לפחות 2 נקודות במדד הגרד החמור ביותר, בהשוואה לפלסבו (51% לעומת 49%, בהתאמה).

 

לאחר 16 שבועות, שיעור שבועי גבוה יותר של מטופלים ב- Dupilumab השיגו שיפור של לפחות 2 נקודות במדד הגרד החמור ביותר, בהשוואה לאלו בקבוצת הפלסבו (72% בקבוצת הטיפול במינון 300 מ"ג כל 4 שבועות לעומת 74% מאלו שטופלו במינון של 200 מ"ג כל שבועיים). קשר דומה תועד בהערכת השיעור היומי של חולים שטופלו ב- Dupilumab והשיגו שיפור של לפחות 4 נקודות במדד הגרד החמור ביותר, בהשוואה לפלסבו (54% לעומת 61%, בהתאמה).

 

עוד מדווחים החוקרים כי לאחר 16 שבועות, מרבית הילדים שטופלו ב- Dupilumab דיווחו על ירידה במספר הימים בהם חוו גרד, מכל יום בתחילת המחקר לכמעט כל יומיים, כאשר חלק דיווחו כי לא סבלו כלל מגרד.

 

מהממצאים עולה כי הטיפול ב- Dupilumab נסבל היטב ונתוני הבטיחות תאמו לפרופיל הבטיחות המוכר של התרופה במבוגרים ומתבגרים.

 

Revolutionizng Atopic Dermatitis.

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני