חדשות

מבדיקות שנערכו במעבדות Colgate עולה: משחות שיניים המכילות Zinc או Stanus, ומי פה המכילים Cetylpyridinium Chloride, מנטרלים ב- 99.9% את הוירוס שגורם למחלת הקורונה (הודעת קולגייט).

25/11/2020

בדיקות שנערכו במעבדות חברת Colgate (קולגייט) הראו  כי משחת שיניים ומי פה מנטרלים 99.9% מהוירוס שגורם למחלת הקורונה (Covid-19).  מחקר קליני נמצא כעת בעיצומו, לאימות הפוטנציאל של מוצרי בריאות חלל הפה, לסייע בהאטת התפשטות הנגיף.

בדיקות המעבדה מראות כי משחות שיניים המכילות Zinc (אבץ) או Stanus ומי פה המכילים את החומר צטילפירידיניום כלוריד (CPC -Cetylpyridinium Chloride ), מנטרלים את הוירוס הגורם למחלת הקורונה - ב-99.9%. בדיקות אלו נעשו במסגרת תוכנית המחקר של קולגייט הכוללת מחקרים קליניים שבוצעו בקרב אנשים הנגועים במחלה, כדי להעריך את יעילותם של מוצרי בריאות חלל הפה בהפחתת כמות הנגיף בפה, ופוטנציאלית בהאטת הפצת וירוס הקורונה.

 

בבדיקות המעבדה נבדקו משחות השיניים קולגייט טוטאל (Colgate Total) ומרידול (Meridol) ונמצא כי נטרלו 99.9% מהנגיף לאחר שתי דקות מגע. מי הפה קולגייט פלאקס (Colgate Plax) וקולגייט טוטאל היו יעילים באותה מידה כבר לאחר שלושים שניות. המחקרים, שהושלמו באוקטובר, נערכו בשיתוף פעולה עם מכון המחקר לבריאות הציבור של בית הספר לרפואה Rutgers New Jersey (NJMS) ובשיתוף עם מעבדות אזוריות לבטיחות ביולוגית.

 

התוצאות מצביעות על כך שמשחות שיניים ומי פה מסוימים, עשויים לסייע בהפחתת התפשטות הוירוס הגורם למחלת הקורונה, ה- SARS-CoV-2, , על ידי הפחתה זמנית של כמות הנגיפים בפה. על פי המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן, הוירוס מתפשט דרך טיפות נשימה או חלקיקים קטנים המיוצרים כאשר אדם נגוע משתעל, מתעטש, שר, מדבר או נושם.

 

"אנו נמצאים בשלבים המוקדמים של הבדיקות הקליניות שלנו, אך התוצאות המקדימות מבטיחות מאוד", אמרה ד"ר מריה ריאן (Maria Ryan), מנהלת המחקר הראשית של קולגייט. "בעוד שצחצוח שיניים ושימוש במי פה אינם טיפול או דרך להגן באופן מלא על אדם מפני זיהום, הם עשויים לעזור להפחית את ההעברה, להאט את התפשטות הנגיף ולהשלים את פעולות חבישת המסכה, שמירה על ריחוק חברתי ושטיפת ידיים תכופה.”

ד"ר דיוויד אלנד (David Alland), ראש מחלקת מחלות זיהומיות ומנהל המרכז לתגובות ומוכנות למגיפת הקורונה, אשר הוביל את המחקר ב-NJMS (יחד עם עמיתיו ד"ר פרדיף קומר (Pardeep Kumar) וד"ר ריקרדו רוסו (Riccardo Russo) אמר כי "בהינתן כי רוק יכול להכיל אותן כמויות של נגיפים שניתן למצוא באף ובגרון, נראה סביר כי נגיף ה- SARS-CoV-2 שנוצר בפה, תורם להעברת המחלה, במיוחד אצל נשאים  ללא תסמינים, שאינם משתעלים. הדבר מצביע על כך שהפחתת כמות הנגיף בפה יכולה לסייע במניעת העברתו, בזמן שמוצרי בריאות חלל הפה פעילים."

 

במקביל לבדיקות המעבדה, נערכה במכון אלברט איינשטיין בסאו פאולו בברזיל, בדיקה קלינית בחסות קולגייט, בה השתתפו כחמישים נבדקים המאושפזים עם מחלת הקורונה. בדיקה זאת הדגימה את היכולת של מוצרי מי הפה קולגייט טוטאל (הכוללים Zinc ו-CPC), קולגייט פרוקסיל (Colgate Peroxyl) וקולגייט פריוגארד (Colgate PerioGard), להפחית משמעותית את כמות הנגיף בפה באופן זמני. החוקרים מתכננים לפרסם את ממצאיהם בתחילת חודש דצמבר. מחקרים קליניים נוספים על משחות שיניים ומי פה, בתמיכתה של חברת קולגייט, נמצאים בשלבים מוקדמים ברטגרס, במכון אלברט איינשטיין ובבית הספר לרפואת שיניים Chapel Hill Adams, אשר באוניברסיטת צפון קרולינה. במחקרים אלו משתתפים כ-260 חולי קורונה.

 

"קולגייט משתפת פעולה עם חוקרים רבים ברחבי העולם, אשר עורכים מחקרים קליניים הבודקים את הפוטנציאל של מוצרי בריאות חלל הפה, להפחית את כמות הנגיפים בפה כאסטרטגיה להקטנת סיכונים", אמרה ד"ר ריאן. "אנו חושבים שלטיפול בחלל הפה יש תפקיד במאבק במגפה העולמית, לצד אמצעי מניעה אחרים."

 

ד"ר מארק וולף, דיקן Morton Amsterdam , המכון לרפואת שיניים באוניברסיטת פנסילבניה: " במגיפה זו, ככל שנבין יותר את הנגיף, כך המלחמה בו תהיה יעילה יותר, ולכן אני נלהב לנוכח תוכנית המחקר המרשימה שקולגייט מובילה. עלינו להמשיך לנקוט באמצעי הזהירות המומלצים על ידי רשויות הבריאות, ובאמצעות מחקרים אלו, אנו עשויים להראות דרך נוספת להתמודדות עם התפשטות המחלה בקרב אנשים הנמצאים במגע קרוב, בעיקר אלו העוסקים בפרקטיקות הנוגעות לחלל הפה. זו תהיה התקדמות חשובה. "

כחברה המוכרת ביותר בעולם בתחום היגיינת הפה, קולגייט מחויבת להוביל בתחום המדעי ולהבטיח כי מוצריה מספקים מענה לאתגרים בריאותיים ולצרכים של הצרכנים. למידע נוסף על ההשפעות של היגיינת הפה על הבריאות הכללית ותובנות נוספות על מסיכת הפה ונושאים אחרים, בקרו באתר www.colgate.com.

 

אודות קולגייט-פלמוליב

קולגייט-פלמוליב הינה חברה הצומחת ומונעת מחדשנות ואכפתיות, הפועלת לעתיד בריא יותר עבור כל בני האדם, חיות המחמד שלהם וכדור הארץ שלנו. קולגייט מתמקדת במוצרי בריאות חלל הפה, טיפוח אישי, ניקיון וטיפוח הבית ומזון לבעלי חיים, המגיעים ל מאתיים מדינות וטריטוריות. צוותי קולגייט מפתחים ומוכרים מוצרי בריאות, טיפוח אישי ומזון לחיות מחמד החיוניים לחברה, באמצעות מותגים כגון Colgate, Palmolive, Meridol, elmex, Tom's of Maine, hello, Speed Stick, Irish Spring, Protex, Sanex, Filorga, eltaMD, Ajax, Axion, Fabuloso, Soupline, Suavitel ומוצרי Hill לתזונה מדעית ותזונה במרשם.

 

קולגייט מבקשת לספק צמיחה בת קיימא, רווחיות ותשואות מעולות לבעלי המניות ולספק לאנשי קולגייט סביבת עבודה חדשנית ומכילה. קולגייט עושה זאת על ידי פיתוח ומכירה של מוצרים ברחבי העולם ההופכים את חיי האנשים לבריאים ומהנים יותר ועל ידי אימוץ אסטרטגיות הקיימות, הגיוון, המותג והאחריות החברתית ברחבי הארגון.

למידע נוסף על קולגייט, בקרו באתר  www.colgatepalmolive.com.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני