חדשות

טיפול ב-Dupilumab מוביל לשיפור מוקדם וממושך בגרד משנית ל-Atopic Dermatitis (מתוך J Am Acad Dermatol)

26/03/2020

 

במאמר שפורסם בכתב העת Journal of the American Academy of Dermatology מדווחים חוקרים כי מהערכת נתונים מארבעה מחקרים עולה כי Dupilumab (דופיקסנט) הוביל לשיפור מהיר וממושך בחומרת גרד בחולים עם Atopic Dermatitis, החל מהמנה הראשונה לטיפול, עם עליה מתמשכת בתגובה לטיפול והשפעה שנותרה עד לתום הטיפול.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי גרד הינו אחד התסמינים המרכזיים של Atopic Dermatitis וכעת הם ביקשו לבחון את מועד והיקף ההשפעה של Dupilumab על תסמין זה. הם בחנו את הנתונים מ-1,505 חולים עם Atopic Dermatitis בדרגה בינונית-עד-חמורה, אשר לקחו חלק בארבעה מחקרים אקראיים ומבוקרים וטופלו במשך עד 52 שבועות.

 

המבוגרים טופלו ב- Dupilumabבמינון 300 מ"ג כל שבועיים, או פלסבו בלבד (מחקר SOLO-1 ו-SOLO-2), או בשילוב עם טיפול מקומי בקורטיקוסטרואידים (CHRONOS); המתבגרים (גילאי 12-18 שנים) טופלו ב- Dupilumab בלבד או בפלסבו (AD ADOL).

 

מהנתונים עולה כי הטיפול ב- Dupilumab הוביל לשיפור מהיר במדד PP-NRS (Peak Pruritus Numerical Rating Scale), בהשוואה לפלסבו, כבר ביום השני במבוגרים ולאחר 5 ימים במתבגרים. בתום הטיפול, ממוצע הריבועים הפחותים של אחוז השינוי מתחילת המחקר במדד PP-NRS השבועי הממוצע עם Dupilumab בהשוואה לפלסבו/ביקורת עמד על 47.5%- לעומת 20.5%- במחקרי SOLO; 47.9%- לעומת 19.0%- במחקר AD-ADOL; ו-57.3%- לעומת 30.9%- במחקר CHRONOS.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי מהנתונים מארבעת המחקרים עולה כי טיפול ב- Dupilumab הוביל לשיפור מהיר וממושך בגרד בחולים עם Atopic Dermatitis. השפעת הטיפול ניכרה כבר לאחר המנה הראשונה ונותרה לאורך תקופת הטיפול, למשך עד שנה אחת.

 

J Am Acad Dermatol. 2020

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני