חדשות

שכיחות גבוהה של הפרעה בתפקוד מיני בגברים לאחר תיקון בקע מפשעתי (Journal of the American College of Surgeons)

16/12/2019

 

גברים רבים סובלים מהפרעה בתפקוד מיני או כאב בזמן מגע מיני לאחר ניתוח בקע מפשעתי, כך עולה מתוצאות סקירה חדשה שפורסמו בכתב העת Journal of the American College of Surgeons.

 

החוקרים בחנו את הנתונים מ-12 מחקרים קודמים, אשר במצטבר כללו 4,884 משתתפים. מהנתונים עלה כי 5.3% מהגברים פיתחו הפרעה בתפקוד מיני לאחר ניתוחי תיקון בקע מפשעתי ו-9% מהגברים סבלו מכאב בזמן קיום יחסי מין.

 

לאחר פרוצדורות זעיר-פולשניות, 7.8% מהחולים סבלו מהפרעה בתפקוד המיני ו-7.4% סבלו מכאב בזמן מגע מיני. לאחר ניתוח פתוח, שיעורי הפרעה בתפקוד מיני עמדו על 3.7% מהחולים וכאב בזמן קיום מגע מיני תועד ב-12.5% מהחולים. עם זאת, החוקרים מציינים כי הבדלים אלו היו קטנים מדי בכדי לשלול את האפשרות כי מדובר בממצא אקראי.

 

מבין הגברים לאחר ניתוח פתוח, 1.9% מאלו בהם הפרוצדורה בוצעה בהרדמה כללית סבלו מהפרעה בתפקוד המיני, בהשוואה ל-6.2% מאלו בהם הפרוצדורה בוצעה בהרדמה מקומית. כל המחקרים להערכת כאב בזמן מגע מיני כללו רק פרוצדורות שבוצעו בהרדמה כללית.

 

החוקרים מציינים כי ייתכן וחלק מהחולים סבלו מהפרעה בתפקוד מיני או כאב בזמן יחסי מין כתוצאה מהבקע ולא מהניתוח לתיקון הבקע.

 

מומחים בתחום כותבים כי ממצאים אלו מצטרפים לעדויות בספרות הרפואית המתארים סיבוך זה. יתרה מזאת הממצאים מדגישים א הצורך בהתייחסות לתוצא זה בהליכי קבלת החלטות משותפות עם החולים וכן לכלול סיבוך זה בהערכת תוצאות ניתוחי בקע מפשעתי במחקרים עתידיים.

 

Journal of the American College of Surgeons, online November 13, 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני