חדשות

מנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר תוכנה לזיהוי סרטן ערמונית (מתוך הודעת ה-FDA)

24/09/2021

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) אישר שיווק תוכנה שנועדה לסייע לפתולוגים לזהות סרטן ערמונית. התוכנה Paige Prostate נועדה לשמש בשילוב עם בחינת תמונות דגימות פתולוגיה דיגיטאליות מביופסיות ערמונית.

 

תוכנת Paige Prostate הינה התוכנה הראשונה המבוססת על-בינה מלאכותית ונועדה לזהות אזורים בביופסיה של הערמונית עם הסבירות הגבוהה ביותר לאבחנה.

 

הפתולוגים בוחנים ביופסיות מרקמה חשודה למחלות, דוגמת סרטן ערמונית, כל יום. זיהוי אזורים מדאיגים בביופסיה עשוי לסייע לרופאים לקבוע אבחנה שתסייע בבחירת טיפול הולם. האישור הנוכחי של התוכנה המבוססת על בינה מלאכותית עשוי לסייע להגדיל את מספר דגימות ביופסיות ערמונית עם רקמה ממארת, שיפור העשוי להביא בסופו של דבר להצלת חיי אדם. התוכנה החדשה מותאמת להדמיות של דגימות פתולוגיה דיגיטאליות.

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי בחן את הנתונים ממחקר שכלל 16 פתולוגים שבחנו 527 דגימות דיגיטאליות של ביופסיות ערמונית. ההדמיות כללו 171 דגימות ממאירות ו-356 דגימות שפירות.

 

הפתולוגים השלימו שתי הערכות לכל סלייד – אחת בעזרת תוכנת Paige Prostate ואחת ללא התוכנה.

 

מהתוצאות עולה כי השימוש בתוכנה הייעודית הובל לשיפור זיהוי ממאירויות בדגימה פרטנית בשיעור של 7.3%, ללא השפעה על הערכות דגימות שפירות.

 

מתוך הודעת ה-FDA

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני