חדשות

משרד הבריאות מדווח על הגעת וריאנט חדש של נגיף הקורונה, AY4.2 , לישראל. מומחים סבורים שהחיסון הנוכחי מתמודד מולו בהצלחה

20/10/2021

מאת מערכת אי-מד

אמש הודיע משרד הבריאות על כך שזוהה בישראל הוראיינט AY4.2  שהתגלה במספר מדינות באירופה.

מההודעה עולה כי מדובר בחוזר מחו"ל בן 11 שזוהה כבר בנתב"ג, שהה בבידוד ונכון לעכשיו לא התגלו מגעים נוספים מאומתים.  החקירה נמצאת בעיצומה. עוד נמסר כי משרד הבריאות עוקב באופן שוטף אחר כל סוגי הווארינטים והתפתחותם.

בהתייחסות להודעה זו "מרגיע" ד"ר נדב שורק מנהל המעבדה למחלות מתפרצות ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד , המסביר כי  התפתחות ווראינטים היא דבר טבעי - כמו התפתחות המדע להתמודד איתם.


על רקע פרסום מקרה ראשון של תת זן הדלתא בישראל והחשש מהתפרצות והדבקות מסביר ד"ר נדב שורק מנהל המעבדה למיקרוביולוגיה ומחלות מתפרצות מביה"ח הציבורי אסותא אשדוד: "התפתחות ווראינטים היא תהליך טבעי. מדובר בשלב אבולוציוני שעובר כל וירוס וכל יצור חי בכלל, זו דרך עולם החי להתמודד עם המציאות המשתנה.
לצד הצורך לעקוב אחריו ולנטר אותו, חשוב לציין שעד כה, כלל החיסונים המאושרים מתמודדים בהצלחה רבה עם הווריאנטים השונים וכפי שהם מתפתחים, גם המדע הטכנולוגיה ובתוכם החיסונים, מתפתחים ומשתנים כל העת ומספקים מענה נדרש ואיכותי
"

הערת המערכת: הוריאנט הזה כפי שניתן לראות בדיווח זה מאנגליה מעסיק את מערכת הבריאות שם, והממשלה מעדכנת כי היא עוקבת ומנטרת אחר הוריאנט שעדיין נמצא בשכיחות נמוכה שם.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני