חדשות

טיפול ב-Sugemalimab משפר הישרדות חולים עם NSCLC גרורתי (מתוך הודעת EQRx Inc)

26/01/2022

 

הוספת Sugemalimab, נוגדן חד-שבטי המכוון כנגד PD-L1, לטיפול כימותרפי קו-ראשון מובילה להארכה משמעותית של ההישרדות הכוללת של חולים עם סרטן ריאות מסוג NSCLC (Non-Small Cell Lung Cancer) בשלב IV, כך עולה מנתונים מוקדמים בנושא.

 

מחקר GEMSTONE-302 הינו מחקר אקראי שכלל 479 חולים מסין עם סרטן ריאות מסוג NSCLC בשלב IV, כאשר 320 חולים חולקו באקראי לטיפול ב- Sugemalimab ו-159 חולים חולקו לזרוע פלסבו, אשר ניתנו כתוספת לטיפול כימותרפי המבוסס על Carboplatin כקו-טיפול ראשון.

 

מדיווחים קודמים עלה כי המחקר ענה על תוצא הסיום העיקרי, עם שיפור משמעותי בהישרדות ללא-התקדמות בזרוע המטופלים ב- Sugemalimab (9 חודשים לעומת 4.9 חודשים; יחס סיכון של 0.48, רווח בר-סמך 95% של 0.39-0.6).

 

מתוצאות ניתוח הביניים עלה שיפור משמעותי בהישרדות הכוללת, תוצא סיום משני עיקרי של המחקר, עם הטיפול ב- Sugemalimab. החוקרים מדווחים על תועלת קלינית ל- Sugemalimab בתתי-קבוצות שונות, כולל חולים עם מחלה של תאי קשקש ואלו עם מחלה שאינה של תאי קשקש, וללא תלות ברמות ביטוי PD-L1.

 

פרופיל הבטיחות של Sugemalimab תאם לפרופיל הבטיחות של טיפולים אחרים המכוונים כנגד PD-1 או PD-L1.

 

התוצאות המלאות של מחקר GEMSTONE-302 יוגשו להצגה בכנס רפואי ומומחים מטעם חברת התרופות שאבו עידוד רב מהתוצאות לפיהן Sugemalimab בשילוב עם כימותרפיה הדגים תועלת קלינית משמעותית, כולל שיפור הישרדות ללא-התקדמות והישרדות כוללת, בהשוואה למשלב פלסבו עם כימותרפיה.

 

מתוך EQRx Inc. and CStone Pharmaceuticals

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני