חדשות

אחד מכל חמישה אנשים בוגרים בישראל מתקשה לבלוע כדור (מכון טלסקר)

07/08/2013

הודעת טבע ישראל:

כ-20% מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל מתקשה לבלוע תרופות, כך על פי סקר חדש של מכון טלסקר שנערך עבור טבע ישראל בקרב 500 נשאלים בוגרים.  

 על פי הסקר, הרוב המוחלט (כ-60%) מבין אלו המתקשים לבלוע תרופות, מתקשים בשל גודל הכדור, כ-45% כי הכדור נתקע להם בגרון וכ-22% בגלל הטעם. עוד נמצא כי בקרב המתקשים לבלוע תרופות, שיעורם של הצעירים בני 18-29 גבוה מזה של אלו הגדולים מהם (מעל גיל 29) בכ-10%.

 

בחינה מגדרית של הנתונים מגלה פער גדול בין גברים לנשים. כ-25% מהנשים מתקשות לבלוע תרופות אל מול 14.4% בלבד בקרב הגברים. בעוד כ-70% מהנשים מתקשות לבלוע כדורים בשל גודלן, רק כ-40% מהגברים מתקשים בשל אותה סיבה. כ-50% מהנשים מדווחות שהקושי נובע כי הכדור נתקע להן בגרון, אל מול כ-34% בקרב הגברים וכן כרבע מהנשים מדווחות על קושי בשל טעם הכדור אל מול 17% בלבד בקרב הגברים.

 

עד כאן המידע הנוגע לסקר שנערך ע"י חברת טלסקר.

 

בהודעת חברת טבע נמסר שכעת עבור כל המתקשים בבליעת כדור או שסובלים מטעם התרופה, יצאה חברת טבע ישראל עם פיתוח חדש בשוק התרופות - אבקת אקמול בשם אבקמול ואבקת אקמולי בשם אבקמולי לילדים גדולים. אבקמול מגיע בשני טעמים: תות-וניל וקפוצ'ינו ואבקמולי לילדים גדולים בטעם תות-וניל.

טבע מבקשת להדגיש כי אבקמול כבר מצוי בשוק, ואבקמולי יושק בקיץ הקרוב. שניהם נמכרים ללא מרשם רופא. המוצר מיועד למבוגרים ולילדים, אשר בדומה לסדרה הקיימת של אקמול וסירופ אקמולי, מיועדים לשיכוך כאבים והורדת חום עם החומר הפעיל פראצטמול, הנחשב יעיל ובטוח לשימוש.

 

מקור: הודעת טבע

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני