חדשות

טיפול באקטמרה או קבזרה עשוי להפחית את הסיכון לתמותה בחולים קשים עם COVID-19 (מתוך אתר MedRxiv)

11/01/2021

 

טיפול בחולים קשים עם COVID-19 באקטמרה (Tocilizumab) או קבזרה (Sarilumab) עשוי להביא לשיפור משמעותי בהישרדות החולים ולהפחית את משך הזמן בו החולים שוהים ביחידות טיפול נמרץ, כך עולה מנתונים חדשים שפורסמו באתר MedRxiv וטרם עברו סיקור עמיתים.

 

מנתונים אודות כ-800 חולים קשים עם COVID-19 שנכללו במחקר REMAP-CAP עולה כי שתי התרופות הובילו להפחתת שיעורי התמותה מ-35.8% בקבוצת ביקורת ל-27.3% בקרב חולים שטופלו ב-Tocilizumab או Sarilumab. הירידה בהיקף של 8.5% תועדה בקרב חולים מאושפזים שפיתחו מחלה קשה על-רקע הזיהום הנגיפי.

 

המשמעות היא כי מבין כל 12 חולים המטופלים באחת משתי התרופות הללו, ניתן לצפות כי הטיפול יציל את חייו של חולה אחד. הנתונים צפויים לתמוך ביתרונות ייעוד מחדש של תרופות קיימות לטיפול במגפת הקורונה.

 

מהתוצאות עלה עוד כי בממוצע, חולים שטופלו באקטמרה או קבזרה החלימו מהר יותר ויכלו להשתחרר מיחידות טיפול נמרץ 7-10 ימים מוקדם יותר, בהשוואה לאלו שלא קיבלו את הטיפול התרופתי.

 

לממצאים אלו עשויות להיות השלכות מיידיות על החולים הקשים ביותר עם COVID-19 מאחר והנתונים מעידים על תועלת אמיתית במונחים של הישרדות והחלמה מהירה יותר.

 

ממצאי המחקר מעידים כי קיים חלון הזדמנויות מוקדם לטיפול בתרופות אלו, בו בחולים הקשים ביותר תתכן התועלת הרבה ביותר לטיפול בתכשירים אלו.

 

מתוך אתר medRxiv

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני