חדשות

מנהל המזון והתרופות האמריקאי מציע עדכון לדרישות לשיווק קרם הגנה מפני השמש (מתוך ה-FDA)

28/09/2021

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) הציע שינויים בתנאים לשיווק תכשירי קרם הגנה מפני השמש, הנמכרים ללא מרשם רופא, במטרה לשפר את הבטיחות והיעילות של תכשירים אלו.

 

השינויים המוצעים כוללים עדכון ערכי SPF (Sun Protection Factor) מקסימאליים, מרכיבים פעילים, דרישות רחבות טווח ותווית המוצר.

 

במנהל המזון והתרופות האמריקאי החליטו לכלול עדכון ל-16 המרכיבים הנחשבים בטוחים ויעילים והמינונים, כולל שמנים, תחליבים, קרמים, ג'לים, משחות וכו'.

 

הגנה מפני השמש חשובה לכלל הציבור, ללא תלות בגוון העור. רבים בציבור יכולים להפחית את הסיכונים הכרוכים בחשיפה לשמש עם שימוש רציף באמצעי הגנה מפני השמש, כולל קרם הגנה רחב טווח עם ערכי SPF של 15 ומעלה. הצעד הנוכחי מהווה אבן דרך חשובה ביישום המדיניות החדשה בנוגע לתכשירים הנמכרים ללא מרשם רופא, אשר תאפשר להבטיח כי קרם הגנה מפני השמש הוא בטוח ויעיל לשימוש תדיר וארוך-טווח ומספק את ההגנה הצפויה ממוצרים אלו.

 

ההצעה החדשה מבטיחה גם הגנה הולמת מפני קרינת UVA (Ultraviolet A) והנחיות לעדכון התוויות המצורפות למוצרים בכדי להקל על הצרכנים לזהות את המידע אודות המוצר.

 

מתוך הודעת מנהל המזון והתרופות האמריקאי

 

לידיעה ב-Healio

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני