חדשות

טיפול ב-Sintilimab משפר הישרדות ללא-התקדמות בחולים עם סרטן ריאות מסוג NSCLC (מתוך אתר Healio)

19/10/2021

 

הוספת Sintilimab לטיפול כימותרפיה מובילה להארכת הישרדות ללא-התקדמות מחלה בחולים עם סרטן ריאות NSCLC (Non-Small Cell Lung Cancer) שאינו קשקשי ועם מוטאציות EGFR, כך עולה מנתונים חדשים.

 

מתן Sintilimab, מעכב PD-1, מאושר בסין למגוון התוויות, אך אינו מאושר לשימוש בארצות הברית.

 

מחקר ORIENT-31 הינו מחקר כפל-סמיות, רב-מרכזי, שנועד לכלול 480 חולים עם NSCLC לא-קשקשי, מתקדם-מקומית או גרורתי, עם מוטאציות EGFR, בהם תועדה התקדמות לאחר טיפול קודם במעכבי טירוזין קינאז.

 

המשתתפים חולקו באקראי לאחת משלוש זרועות טיפול: Sintilimab עם תכשיר ביוסימילאר של Bevacizumab עם Pemetrexed ו-Cisplatin; Sintilimab עם Pemetrexed ו-Cisplatin; או Pemetrexed עם Cisplatin בלבד.

 

לאחר ארבעה מחזורי טיפול, החולים קיבלו טיפול אחזקה עד להתקדמות מחלה, רעילות בלתי-מתקבלת על הדעת, או הפסקת טיפול.

 

התוצא העיקרי היה הישרדות ללא-התקדמות מחלה והישרדות כוללת הוגדרה כתוצא המשני של המחקר. עוד בחנו החוקרים את שיעורי תגובה אובייקטיבית ואת בטיחות הטיפול.

 

מתוצאות ניתוח הביניים הראשון עלתה תועלת מובהקת סטטיסטית מבחינת הישרדות ללא-התקדמות עם Sintilimab, תכשיר ביוסימילאר של Bevacizumab וכימותרפיה.

 

בחולים עם NSCLC לא-קשקשי מתקדם ועם מוטאציות EGFR, בהם תועדה התקדמות לאחר טיפול במעכבי טירוזין קינאז, טיפול כימותרפי מבוסס-פלטינום מהווה את הטיפול הסטנדרטי כיום, אך התועלת של הטיפול היא מוגבלת וישנה חשיבות רבה לטיפולים חדשים.

 

 

לידיעה ב-Healio

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני