חדשות

תוצאות מבטיחות ל-Durvalumab כנגד סרטן שד (מתוך כנס ה- ESMO Breast Cancer Conference)

28/05/2020

 

סמן חדש עשוי לסייע בזיהוי תת-קבוצה גדולה של נשים עם סרטן שד גרורתי בהן תתכן תועלת לטיפול במעכב בקרה חיסונית, Durvalumab (אימפינזי), כך עולה מעדויות חדשות שהוצגו במהלך הכנס הווירטואלי ה-European Society for Medical Oncology Breast Cancer Conference.

 

החוקרים מדווחים כי ברבע מהנשים בהן לא זוהו מוטאציות ברות-טיפול תועד שינוי במספר העותקים (Copy Number Alteration, או CNA) בגן PD-L1. בנשים ללא PD-L1 CNA חציון ההישרדות ללא-התקדמות עמד על 9 חודשים עם טיפול ב- Durvalumabבעוד שחציון ההישרדות ללא-התקדמות טרם נקבע בקבוצת הנשים עם גידולים בהם תועדה עליה (3-4 עותקים) או אמפליפיקציה (מעל 4 עותקים) במספר העותקים.

 

המקור לנתונים לניתוח נתוני CNA היו ממחקר SAFIR02 Breast Immunotrial, אשר כלל 199 נשים עם סרטן שד גרורתי שהגיבו לטיפול כימותרפי סטנדרטי. המשתתפות חולקו באקראי ביחס 2:1 לטיפול אחזקה ב- Durvalumab או כימותרפיה. דגימות רקמה לניתוח CNA היו זמינות עבור 126 נשים.

 

החוקרים מדווחים כי 23.8% מהדגימות הדגימו עליה או אמפליפיקציה של מספר עותקי PD-L1. רק בנשים עם CNA (עליה או אמפליפיקציה) תועדה תועלת הישרדותית עם טיפול ב- Durvalumab. למרות שחציון משך ההישרדות טרם נקבע בתת הקבוצה של נשים עם CNA, מהנתונים עולה כי נרשמה ירידה של מעל 80% בסיכון להתקדמות המחלה או תמותה עם Durvalumab, בהשוואה לטיפול כימותרפי (יחס סיכון של 0.17, רווח בר-סמך 95% של 0.05-0.55) .

 

מומחים בתחום כותבים כי במידה והממצאים יאושרו במחקרים נוספים, אזי ניתן יהיה לזהות נשים עם ממאירות אשר באופן היסטורי לא הגיבה היטב לטיפול אימונותרפי.

 

מתוך כנס ה- ESMO Breast Cancer Conference

 

לידיעה ב-MedPage Today

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני