חדשות

תוצאות מבטיחות למעכב Janus Kinase נוסף כנגד קרחת אזורית (מתוך כנס ה-AAD)

12/03/2019

 

מנתוני ביניים ממחקר בשלב 2a עולה כי CTP-543, השייך למשפחת מעכבי Janus Kinase, הינו טיפול יעיל ובטוח כנגד קרחת אזורית (Alopecia Areata) בדרגה בינונית-עד-חמורה, כך מדווחים חוקרים במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American Academy of Dermatology.

 

החוקרים הציגו את תוצאות הביניים אודות 104 חולים עם Alopecia Areata בדרגה בינונית-עד-חמורה, אשר טופלו פעמיים ביום ב-CTP-453 – במינון 4 מ"ג או 8 מ"ג – או פלסבו, אשר ניתנו לאורך 24 שבועות.

 

התוצא העיקרי - אשר הוגדר כירידה יחסית של 50% במדד SALT (Severity of Alopecia Tool) מתחילת המחקר עד לאחר 24 שבועות – תועד בשיעור גבוה יותר משמעותית של חולים שטופלו במינון 8 מ"ג, בהשוואה לקבוצת הפלסבו (47% לעומת 8.6%, p<0.001).

 

בקבוצת הטיפול ב-CTP-453 במינון 8 מ"ג תועד פיזור שווה יותר של חולים עם אובדן שיער רובדי (הצורה הפחות חמורה של המחלה), עם Alopecia Totalis ועם Alopecia Universalis.

 

החוקרים לא זיהו הבדל משמעותי בשיפור במדדי SALT בין קבוצת הטיפול ב-CTP-453 במינון 4 מ"ג ובין קבוצת הפלסבו.

 

לא תועדו אירועים חריגים חמורים בניתוח תוצאות הביניים. האירועים החריגים הנפוצים כללו כאבי ראש, שיעול, זיהום בדרכי נשימה עליונות, אקנה ובחילות.

 

חברת התרופות האחראית לשיווק התרופה הודיעה כי לאור תוצאות הביניים המבטיחות, בכוונתה להתחיל במחקר בתווית-פתוחה להערכת יעילות טיפול חד-יומי ב-CTP-453 במינון 16 מ"ג, בהשוואה למינון של 8 מ"ג, הניתן פעמיים ביום.

 

מתוך הכנס השנתי מטעם ה-American Academy of Dermatology

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני